• Zajęcia poszerzające nasze rozumienie świata

• Oto niektóre z zajęć realizowanych w naszej szkole przez nauczycieli WOSu i historii:

• ZAJĘCIATEMATYKA
      Pieniądz – mały przedmiot, wielka historiaUczniowie klasy 7a odwiedzili Centrum Pieniądza i uczestniczyli w zajęciach na ekspozycji. Tematem przewodnim był pieniądz. Młodzież zapoznała się z jego historią, a także systemem pieniężnym, bankiem centralnym oraz twórcą pieniądza i jego produkcją. Lekcja była interaktywna, co sprzyjało zaangażowaniu pogłębianiu wiedzy przez uczniów.
      Dyplomacja i savoir-vivreWarsztaty 8B w Pałacu w Jabłonnej pod Warszawą miały charakter dydaktyczno-historyczny. Mieliśmy wykład dotyczący historii dyplomacji, na którym omówiono zasady dobrych manier i poprawnego zachowania się przy stole. Zwiedziliśmy słynną salę balową, by potem udać się na posiłek, który miał być końcowym sprawdzianem tego, czego się nauczyliśmy.
      Zajęcia o Unii EuropejskiejKlasa 7A uczestniczyła w nietypowych zajęciach o Unii Europejskiej. Jeżdżąc zabytkowym tramwajem po Warszawie uczniowie pogłębiali swoją wiedzę o krajach europejskich i wspólnej wizji Europy. Uczniowie wykorzystując prezentację rozwiązywali quizy. Była ta świetna lekcja kultury i historii, a warunki sprzyjały bardziej nauce niż szkolna ławka.
      W polskim SejmieNauczyciel historii i WOSu, pan Rafał Sendyka, zorganizował uczniom wyjście do Sejmu. Oprócz zwiedzania z przewodnikiem, z uczniami spotkał się poseł Zbigniew Gryglas.
      SGH w naszej szkoleW naszej szkole gościliśmy pracownika naukowego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Dr Paweł Kubicki przeprowadził zajęcia (wykład połączony z elementami warsztatu) na temat sytuacji seniorów w Polsce. W tej analizie nie zabrakło elementów statystyki i porównania sytuacji demograficznej Polski z Niemcami i Włochami. Tematyka zajęć odpowiadała potrzebom projektu, realizowanego w naszej szkole „Seniors in the city, seniors everywhere”. Przystępny sposób prezentacji zwiększył zainteresowanie młodzieży i pomógł zrozumieć główne problemy związane ze zmianami demograficznymi.