• Spotkanie w Warszawie, luty 2020

Zakończył się projekt w ramach programu Erasmus+ - w lutym w Warszawie pożegnaliśmy wszystkie drużyny - z Włoch, Hiszpanii, Czech, Grecji - i dziękujemy wspaniałej drużynie z naszej Szkoły - gratulacje dla wszystkich!!!!

Relacja z pobytu naszych gości na Youtube - Erasmus+ international meeting

Spotkanie w Grecji (Kavali), październik 2019

W dniach 13-19 października 4 uczennice z klas 8a i 8b wzięły udział w III spotkaniu międzynarodowym w ramach programu Erasmus+ w Kavali (Grecji). W szkolnym projekcie "Aktualny stan i perspektywy energii odnawialnej w Europie" biorą udział również uczniowie i nauczyciele ze szkół w Hiszpanii, Czechach i Włoszech.

Podczas spotkania uczniowie są goszczeni przez rodziny greckich uczniów, poznają szkołę, miasto, tradycje, historię Kavali i Grecji, ulubione smaki. W greckiej szkole uczestniczą w warsztatach w języku angielskim między innymi o panelach słonecznych i fotowoltaicznych oraz przedstawiają wyniki swoich działań projektowych w macierzystych krajach.

Burmistrz miasta Kavala zaprosił nas do Ratusza, a lokalna telewizja przeprowadziła transmisję na żywo z tego spotkania.

W Muzeum Tytoniu poznaliśmy dokładniej historię założenia miasta, wcześniej znanego jako Neapolis, zwiedziliśmy tamę wodną i hydroelektrownię oraz Instytut Technologiczny.

Spotkanie w Pradze czeskiej, marzec 2019

W dniach 2-8 marca 2019r 4 polskich uczniów z klas 7a i 7c spotkało się w Pradze czeskiej z uczniami pozostałych krajów partnerskich (Włoch, Grecji, Hiszpanii i Czech).

W programie były zajęcia w czeskiej szkole (prezentacje prac związanych z tematem OZE - odnawialnych źródeł energii), wspólny posiłek w szkolnej stołówce, zwiedzanie Pragi, Starówki, Dzielnicy Żydowskiej, wizyta w Ratuszu oraz w elektrowni wodnej i jądrowej. Po oficjalnym programie uczniowie spędzali czas ze swoimi czeskimi rodzinami. Niektórzy tak się zaprzyjaźnili, że już zaplanowali wspólne wakacje!

Zobacz film => youtube.com

Pierwsze spotkanie projektowe w Hiszpanii (Caceres), listopad 2018

Pierwsze spotkanie uczniów i nauczycieli partnerskich szkół (z Polski, Hiszpanii, Włoch, Czech i Grecji) odbyło się w Hiszpanii, Caceres, w listopadzie 2018.

Uczniowie przedstawili efekty swojej pracy a nauczyciele omówili dalsze działania. Uczniowie mieszkali u rodzin uczniów hiszpańskich, poznali lepiej kulturę i zwyczaje hiszpańskie. Uczestniczyli w zajęciach szkolnych, zwiedzali miasto, pojechali na wycieczkę po rzece Tag, do tamy wodnej i fabryki biomasy. Zwiedzili starożytne miasto założone przez Rzymian, Merida, a w niej amfiteatr z przed ponad 2 tysięcy lat.

Kolejne takie spotkanie, w pełni sfinansowane przez Unię Europejską, już w marcu w Pradze w Czechach.

[LINK do zdjeć w galerii]