• Szkoła dla Innowatora

• W roku szkolnym 2019/2020 nasza szkoła zakwalifikowała sie do grona 20 szkół w Polsce realizujących projekt "SZKOŁA DLA INNOWATORA"

"Szkoła dla Innowatora" to trzyletni projekt pilotażowy prowadzony przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w konsorcjum ze Stowarzyszeniem WIS z Radowa Małego, Szkołą Edukacji Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego, przy wsparciu Deloitte oraz Zwolnieni z Teorii. Inicjatorami projektu są Ministerstwo Rozwoju oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

W projekcie bierze udział 20 szkół - w każdej z nich bedzie prowadzona praca z jedną siódmą klasą oraz jej nauczycielami i dyrekcją. Wsparcie otrzymane w projekcie pozwoli przeprowadzić z uczniami intensywny program rozwijający kompetencje proinnowacyjne. Sprawdzone rozwiązania będą stopniowo rozszerzane na kolejne klasy. Działania w szkołach będą trwały od lutego 2020 roku do lutego 2022.

"Szkoła dla Innowatora" to projekt, który wspiera nauczycieli/nauczycielki i dyrektorów/dyrektorki szkół podstawowych we wprowadzaniu rozwiązań, pozwalających na skuteczne kształcenie kompetencji proinnowacyjnych. Znajdziemy pośród nich odwagę i podejmowanie ryzyka, pomysłowość, ciekawość, wytrwałość, czy improwizowanie. Młodzi ludzie potrzebują tych kompetencji dziś, a także w przyszłości, niezależnie od wykonywanego zawodu.

W naszej Szkole programem została objeta klasa dwujęzyczna 7c.

O szczegółach programu można przeczytać w Przewodniku Szkoła dla Innowatora.