• Cities as sources of inspiration

        • Koordynator projektu: pani Agnieszka Kanabus

          W 2024 roku rozpoczęliśmy realizację nowego projektu: Cities as sources of inspiration. Partnerami projektu są szkoły z Niemiec, Serbii i Turcji. 

          Więcej informacji o projekcie na stronieCities as sources of inspiration

           

        • Deep European Cul-Tour

        • Koordynator projektu: pani Agnieszka Kanabus

          Projekt „Deep European Cul(Tour)” otwiera drogę do ponownego odkrycia historii Europy i wartości kulturowych tworzących Unię Europejską. Myślą przewodnią projektu jest historia i dziedzictwo kulturowe, które są podstawą europejskiego stylu życia odzwierciedlonego w literaturze, sztuce, wierzeniach, mitologii, opowieściach, rzemiośle, tradycji, historii, jedzeniu. Projekt zachęca młodych ludzi do interpretowania historii poprzez debaty, refleksję i dyskusje, ograniczając tym samym podatność na populizm i fundamentalizm religijny.

          Projekt zachęca uczniów do budowania pomostu między przeszłością, teraźniejszością i przyszłości poprzez aktywny udział w zdobywaniu wiedzy i dzieleniu się nią z innymi uczniami. 

          Nauczyciele w widoczny sposób zmienią sposób prowadzenia zajęć historii. Będą innowacyjni i kreatywni na lekcjach, będą korzystać z najlepszych strategii nauczania w celu osiągnięcia wyższych wyników w nauce uczniów. Nasze szkoły będą przygotowane do współpracy międzynarodowej, a nasze społeczności będą bardziej otwarte na różnorodność kulturową.

          W projekcie uczestniczy 5 partnerów: z Włoch (koordynator), Turcji, Grecji, Polski i Rumunii. Około 180 uczniów będzie odgrywać aktywną rolę w projekcie i skorzysta z wyjątkowych doświadczeń edukacyjnych.
           

          Więcej informacji o projekcie na stronie:
          Deep European CulTour

        • Through museum walls to the digital world

        • Koordynator projektu: pani Agnieszka Kanabus

          Celem projektu "Through the museum walls to the digital world" jest wzbogacenie jakości nauczania. Chcemy kreatywnie wykorzystać technologię informatyczną i pokazać, że muzea są bardzo ważne w procesie uczenia się.

          W trakcie realizacji projektu będziemy regularnie odwiedzać muzea, zapraszać specjalistów i organizować seminaria, warsztaty oraz panele dyskusyjne. Uczniowie stworzą szkolne muzeum, będą realizować innowacyjne projekty interdyscyplinarne, dzięki którym będą mieli możliwość poszerzać swoją wiedzę.

          Chcemy uświadomić dzieciom osiągnięcia cywilizacyjne, które ulepszyły nasz świat. Podkreślimy znaczenie nauki i techniki, historii, archeologii, sztuki i literatury, by budować obywatelstwo europejskie. Będziemy walczyć z uprzedzeniami i rozwijać pozytywne nastawienie do innych, tworzyć unikalne produkty i techniki komputerowe, które dadzą szansę każdemu uczniowi rozwijać swoje umiejętności i talenty.

          Mamy sprawić, by szkoła stała się lepszym miejscem do nauki i życia, wspólnym dla uczniów w każdym wieku, ich rodzin i okolicznych mieszkańców.

          W trakcie trwania projektu zorganizujemy 1 mobilność TTM i 4 LLT:

          Czechy - Praga: "Spotkajmy się w muzeum"

          Polska - Warszawa: "Wojna i Holokaust"

          Hiszpania - Orgiva: "Od wiatraka do nauk ścisłych"

          Rumunia - Brad: "Złota droga do edukacji"

          Turcja - Trabzon: "Harmonia kultury i sportu w muzeum"


          Znajomość języka obcego i technologii informacyjno-komunikacyjnych będą głównymi podstawowymi elementami selekcji uczestników.

          Przez cały dwuletni projekt zespoły projektowe w szkołach poprowadzą 24 zajęcia obejmujące występy taneczno-muzyczne, filmy dokumentalne, nagrania, wydarzenia szkolne.

          Naszą grupą docelową będą:

          - nauczyciele, studenci i rodziny,

          - lokalni mieszkańcy i władze lokalne,

          - lokalne i krajowe organy prasowe,

          - inne szkoły, instytucje i organizacje obywatelskie.

          Rozpowszechnianie jest najmocniejszą stroną naszego projektu, ponieważ będzie on upowszechniany i wspierany przez cały zespół szkolny: wszystkie dzieci w wieku szkolnym, nauczycieli przedmiotów, okoliczne szkoły, członków rodzin uczniów, społeczeństwo lokalne i lokalne autorytety.

           Więcej o projekcie na stronie:
          Through museum walls to the digital world

           

          Regulamin udziału w projekcie „Through museum walls to the digital world” („Z muzeum do świata wirtualnego”) w pliku pdf:

          Regulamin wymiany uczniowskiej Erasmus+

    •  

       

       

        • Najnowsze projekty Erasmus+

        •  

           

           

           

           

           

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 157 im. Adama Mickiewicza w Warszawie
      • 22 844-05-57
      • ul. Tyniecka 25, 02 - 615 Warszawa Poland
      • SP157 przy Kazimierzowskiej: ul. Kazimierzowska 16, 02-589 Warszawa, tel. 22 844-67-36
      • e-mail budynku przy Kazimierzowskiej: sekretariat@sp157.waw.pl , sekretariat.sp157@eduwarszawa.pl
  • Galeria zdjęć

      brak danych
  • Nasze  media społecznościowe