• O programie Erasmus+

Erasmus + to unijny program edukacyjny stworzony z myślą o umożliwianiu mobilności edukacyjnej, wymianie dobrych praktyk, doświadczeń, współpracy europejskich szkół i uczelni.

Koordynatorem każdego projektu jest szkoła europejska, która wymyśla temat i zaprasza innych do współpracy.

Projekt rozpoczyna się od przygotowani go przez grupy nauczycieli szkół współpracujących – daje to naszym nauczycielom niepowtarzalną możliwość zapoznania się z metodami nauczania, a także stosowanymi narzędziami przez nauczycieli w innych krajach, sposobami prowadzenia przez nich zajęć, co zawsze jest inspiracją do przeniesienia sprawdzonych i atrakcyjnych pomysłów na grunt naszej Szkoły.

W ramach takiego projektu uczniowie, pod opieką zespołu nauczycieli, wykonują zadania. Autorzy najlepszych prac są nagradzani udziałem w wyjazdach międzynarodowych na spotkania uczniów ze wszystkich szkół partnerskich.

W roku szkolnym 2019/20 odbyło się u nas 5 takich wyjazdów: do Portugalii, Grecji, Finlandii, Włoch i Turcji. Nasza szkoła tylko w tym roku dwukrotnie gościła uczniów i nauczycieli z krajów partnerskich.

Po co nam to - czyli o wielkiej erasmusowej przygodzie

O Erasmusie uczniowie marzą z wielu powodów:

• pozwala zdobyć wiedzę i doświadczenie w wielu dziedzinach
        • poszerza horyzonty
        • doskonali umiejętności językowe
        • zwiększa szanse na rynku pracy
          (... ale to w przyszłości, a póki co...)
        • ... pozwala przeżyć niesamowitą przygodę życia.

Erasmus+ - bo mamy doświadczenie

Nasza szkolna tradycja programów Erasmus + sięga 2002 roku i pierwszej współpracy szkół europejskich, wtedy jeszcze pod nazwą Comenius. Realizowaliśmy wówczas program Rower jako środek transportu publicznego we współpracy z Hiszpanią, Włochami, Czechami.

Od 2016 roku realizujemy Europejskie Programy Wymiany Szkół Erasmus+, dzięki którym uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania, poszerzać wiedzę i szlifować znajomość języka angielskiego - SPRAWDŹ

O poszczególnych projektach Erasmusa można poczytać TUTAJ