•

Od wielu lat w naszej szkole na Tynieckiej wszyscy uczniowie i nauczyciele mają bezpłatny dostęp do usługi Office 365 w „chmurze” w wersji A1. Korzystamy z tego rozwiązania od czasu kiedy nosiło ono nazwę Live@Edu.

Co to jest Office 365?

Office 365 to zbiór aplikacji dostępnych z serwerów Microsoft.

Dzięki Office 365 można być w stałym kontakcie z innymi uczniami.

Logowanie do Office 365 (portal.office.com) tutaj.

W skład produktu wchodzą:

• internetowe wersje aplikacji Outlook, Word, Excel, PowerPoint, Sway (działają w przeglądarce i wymagają połączenia z Internetem),

• konto w platformie Skype for Business (Skype dla firm),

• 1TB pojemności na dysku OneDrive,

• kilka innych usług Microsoft.

Wszystkie produkty dostępne w ramach pakietu Office 365 świadczone online są automatycznie aktualizowane, zatem użytkownik korzystający z produktu używa zawsze najnowszej wersji.

Zalety pakietu Office 365

• Mobilność i dostępność - można go uruchomić w dowolnym miejscu i czasie. Dokumenty oraz pliki współdzielone można przeglądać z poziomu komputera, laptopa, tabletu lub nawet smartfona.

• Bezpieczeństwo i zabezpieczenia: Office jest bezpieczny, pliki i dokumenty są zabezpieczone przez oprogramowanie anty-spam oraz anty-malware. Office 365 korzysta z wiarygodnego systemu, który zabezpiecza w 100% przed znanymi wirusami.

• Udostępnianie witryn, plików i dokumentów - dokumenty, które tworzymy w programie Word, Excel, PowerPoint, możemy w bardzo szybki sposób udostępnić innym osobom.

Więcej informacji o pakiecie Office 365 dla edukacji

Logowanie do systemu

Do Office 365 logujemy się na stronie https://portal.office.com.

Po zakończeniu pracy, zarówno na lekcji, jak i w innym czasie należy pamiętać o wylogowaniu się z systemu.

Login i hasło do swoich kont uczniowie otrzymują od administratora na pierwszych lekcja informatyki w roku szkolnym w roku rozpoczęcia nauki w szkole. Zasady tworzenia loginów i haseł są wyjaśniane uczniom na lekcjach informatyki.