• Tekstowa podstrona

Rozszerzamy dwujęzyczność o innowację

W roku szkolnym 2019/2020 po raz pierwszy wprowadzamy możliwość świadomego przygotowania się do dwujęzyczności oraz wyboru języka - powstaje pierwsza innowacyjna klasa 6 w ramach programu "Łączą nas języki".

Połączenie z SP 157 im. Adama Mickiewicza

W roku 2017 Gimnazjum nr 1 zostało połączone ze Szkołą Podstawową nr 157 im. Adama Mickiewicza. Nasza szkoła kontynuuje tradycje nauczania dwujęzycznego oraz pozostaje wierna idei otwartości, współpracy i wolności. Cały czas przyświeca nam hasło "Jestem Polakiem i Europejczykiem".

• 2002

Szkoła dwujęzyczna im. Roberta Schumana

W roku 2002 szkoła przyjęła imię Roberta Schumana, twórcy idei zjednoczonej Europy. Patrona szkoły wybieraliśmy wspólnie, z gronem nauczycielskim, uczniami i ich rodzicami. Uroczystość nadania szkole imienia poprzedziły różnego typu przygotowania. W szkole odbywały się konkursy na logo szkoły i hymn szkoły, do których włączeni zostali także rodzice uczniów. Z tej okazji nauczyciele i uczniowie zorganizowali dwuetapowy konkurs wiedzy o krajach Unii Europejskiej dla mokotowskich gimnazjów. Konkurs ten stał się już tradycją w naszej szkole, tak jak organizowany juz od lat festiwal krajów Unii Europejskiej.

• 1999

Powstanie Gimnazjum nr 1

Nasza szkoła kontynuuje tradycje Gimnazjum nr 1, które powstało w 1999 roku na bazie Szkoły Podstawowej nr 36.