• Spotkania Teatralne

• Od początku roku szkolnego 2019/2020 uczniowie klas 7 i 8 mieli opazję uczestniczyć w następujacych przedstawieniach teatralnych:

Wieczorny spektakl w Teatrze Powszechnym „Jak ocalić świat na Małej Scenie” - klasa 8a
          „Osobiste historie ojców z Polski, Ukrainy i Afryki są kanwą przedstawienia o nadciągającej katastrofie ekologicznej, głodzie i przyszłości planety.”

Spektakl „Uwikłani w sieci” - klasa 7e

Spektakl w Teatrze Powszechnym  „Kuroń. Pasja wg Św. Jacka” Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk - klasy 8a, 8b, 8c
          „Fakty, mity i wspomnienia dotyczące tytułowego bohatera zestawione są tu z pytaniem jak bardzo manipulujemy dziś słowami i sposobem opowiadania o naszej wspólnej (także całkiem niedawnej) historii”

Wieczorny spektakl w Teatrze Dramatycznym „Księżniczka Turandot” Carlo Gozziego - klasy 8a, 8c
          „Pierwsza feministka i chcący coś sobie udowodnić mężczyzna, czy może okrutna księżniczka i dzielny książę? Odwieczna walka płci, która ukazuje człowieka jako pełnego sprzeczności i nie zawsze spełniającego romantyczne wizje miłości.”

Wieczorny spektakl w Teatrze Dramatycznym „Wizyta starszej Pani” Friedricha Dürrenmatta - klasy 8a,8b,8c
          „To opowieść rozpięta między horrorem, komedią a sensacyjnym reportażem. Klara, jak antyczna Medea i Czarna Mamba z filmu Tarantino, całe życie podporządkowała wyrównaniu rachunków. Dürrenmatt korzystając z klasycznego motywu pokazuje mechanizm działania pokusy i pyta jak daleko można posunąć się dla pieniędzy.”

Projekcja w kinie Atlantic musicalu „Europa: cóż za pasja! Historia burzliwej miłości”, przygotowanego przez artystów z Włoch – klasa 7a
          Projekcja prowadzi przez historię Europy: dramat II wojny światowej, Europa powojenna, Ojcowie Europy, wydarzenia lat dziewięćdziesiątych, rozszerzenie Unii Europejskiej.

Spektakl Straży Miejskiej Teatru Forum „Domino” - klasy 8b, 8c.
          Celem Teatru Forum jest aktywizacja uczniów poprzez szukanie rozwiązań problemów społecznych i rówieśniczych. W pierwszej części spektaklu historia aranżowana jest według scenariusza, jednak w drugiej części widzowie mogą w dowolnym momencie próbować zmienić przebieg wydarzeń.

• Spotkania z ludźmi teatru

• Spotkanie z Henrykiem Talarem
          28 marca 2019

Dzień Teatru świętowaliśmy w szkole z Gościem honorowym – Panem Henrykiem Talarem, aktorem filmowym i teatralnym, reżyserem, dyrektorem Teatru w Częstochowie i Bielsku Białej.

Obecnie Pan Talar jest aktorem Teatru Narodowego w Warszawie. Ten znany aktor opowiadał młodzieży o pracy aktorskiej i reżyserskiej, odpowiadał też na pytania uczniów. Celem spotkania była promocja teatru wśród naszej młodzieży. Myślę, że liczny udział uczniów potwierdził cel spotkania.

Dzień Teatru w szkole zorganizował Szkolny Koordynator Edukacji Kulturalnej - Pan Rafał Sendyka.

Spotkanie z panią Anną Seniuk
          5 kwietnia 2018

Na zaproszenie naszego edukatora kultury pana Rafała Sendyki z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru przybyła po naszej szkoły – PANI ANNA SENIUK – aktorka Teatru Narodowego w Warszawie. Spotkanie poprowadziła uczennica z klasy 3b Wiktoria Rostkowska.

Pani Anna Seniuk znana jest z wielu ról filmowych (Czterdziestolatek, Leśniczówka), teatralnych (Łysa śpiewaczka, Udręka życia, Ułani), reżyserii teatralnych (Pchła szachrajka).

Pani Seniuk w sposób bardzo ciekawy i spontaniczny opowiadała o swoim zawodzie, karierze, polskim teatrze, udzielała wskazówek jak dostać się do Akademii Teatralnej w Warszawie, w której ma zajęcia.

Zachęcamy do wyjścia do Teatru Narodowego, aby obejrzeć spektakle z udziałem Pani Ani.

Dzień Teatru z Cezarym Kosińskim
          27 marca 2017

Międzynarodowy Dzień Teatru obchodziliśmy tym razem z Gościem honorowym tej uroczystości – polskim aktorem teatralnym, filmowym i prezenterem telewizyjnym CEZARYM KOSIŃSKIM.

Pan Cezary znany jest ze swoich ról m.in. w serialu pt ,,Druga szansa'' oraz wielu wybitnych kreacji w warszawskich teatrach m.in w Teatrze Rozmaitości, Powszechnym, Polonii, Och- Teatrze, IMKA, Narodowym. Pan Kosiński opowiadał uczniom o swojej przygodzie z teatrem i filmem. Zachęcił sporą grupę młodzieży do wybrania zawodu aktora. Organizatorem spotkania był pan Rafał Sendyka oraz uczennice z klas 2b, 2d, 2e

• Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne. Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe
      • Albert Einstein
      • Odważnym człowiekiem jest nie ten, kto się niczego nie lęka. Lecz ten, którego szlachetna dusza swój lęk przezwycięża.
      • William Shakespear
      • Tylko ten jest wykształcony, kto nauczył się, jak się uczyć; kto nauczył się, jak przystosować się i zmieniać.