• Odwrócona Klasa - włączenie uczniów w kreowanie procesu kształcenia

Wraz z Warszawską Wyższą Szkołą Informatyki (WWSI) realizujemy projekt, w ramach którego założono podniesienie komptetencji uzdolnionych uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w zakresie:

• wiedzy matematyczno-przyrodniczej w korelacji z ICT
      • rozwiązywania złożonych problemów
      • pracy zespołowej w kontekście środowiska pracy

Ponadto projekt zakłada rozbudzenie u uczestników ciekawości poznawczej, stymulowanie rozwoju intelektualnego i społecznego, m.in. poprzez zapoznanie ich ze środowiskiem akademickim jako miejscem naukowego oglądu rzeczywistości.

Klub Młodych Naukowców - zajęcia na Uczelni

Szkoła uczestniczy w  II edycji Klubów Młodych Naukowców w grupie "Informatyka-Fizyka".

Tematyka zajęć jest interdyscyplinarna (korelacja informatyki z fizyką). Zajęcia mają charakter praktyczny i prowadzone sa w pracowni uczelnianej przez zespół dwóch nauczycieli - nauczyciela ze szkoły (Jadwiga Jarmuła - fizyka) oraz wykładowcę akademickiego (Mariusz Piwowarski - informatyka).

Zajęcia prowadzone są w siedzibie WWSI przy ul. Lewartowskiego 17 w Warszawie w poniedziałki w godz. 16.15 - 17.45/18.45.

Poniżej można zapoznać się z harmonogramem i programem zajęć realizowanych przez naszą Szkołę:

Klub_Mlodych_Naukowcow_plan_gr_III_MPiwowar_fizyka-inf_2019-2020.pdf

Interdyscyplinarne zajęcia pozalekcyjne w Szkole

Jesteśmy jedną z 10 szkół (podstawowych i ponadpodstawowych) z województwa mazowieckiego zaproszonych do współpracy w programie.

Program przewiduje realizację 40 godzin zajęć pozalekcyjnych z zakresu korelacji przedmiotów informatyka-fizyka. Zajęcia prowadzone są jednocześnie przez duet nauczycieli - informatyka (Ewa Kowalczyk) i fizyka (Jadwiga Jarmuła) tak aby ukazać wzajemne powiązania pomiędzy przedmiotami oraz wskazać uczniom możliwość wykorzystania TIK (technologie informatyczno-komunikacyjne) w nauczaniu przedmiotów ścisłych.

Zajęcia prowadzone są według autorskiego scenariusza przygotowanego przez nauczycieli. Uczniowie biorą również udział 6-godzinnych warsztatach z zakresu metod efektywnego uczenia się ze szczególnym zwróceniem uwagi na wykorzystanie zasobów dostępnych w sieci. W ciągu roku szkolnego uczniom udostęnianych jest 20 wykładów prowadzonych w siedzibie uczelni.

Poniżej przedstawiamy harmonogram zajęć realizowanych w naszej Szkole:

Odwrocona_klasa_Harmonogram_zajec_informatyka-fizyka_2019-2020.pdf