Aktualności

        • Zakończenie roku szkolnego
          • Zakończenie roku szkolnego

          • Oto harmonogram uroczystości:

            25 VI (czwartek) - godz. 17:00 - klasy 8
            26 VI (piątek) - godz. 11:30 - klasy 6-7
             

            Obydwie uroczystości odbędą się w sali gimnastycznej.

            Grafika w nagłówku: SignUpGenius

        • Gratulacje dla uczniów 6a (gr. II)
          • Gratulacje dla uczniów 6a (gr. II)

          • Tekst i zdjęcie: Agnieszka Kanabus

            Serdecznie gratuluję uczniom klasy 6a, grupy drugiej, wspaniałego przygotowania i zaprezentowania przedstawień Three Little Pigs oraz Cinderella w języku angielskim. Wasza praca, zaangażowanie i odwaga sceniczna zasługują na ogromne uznanie. Z wielką swobodą posługiwaliście się językiem angielskim, a Wasze role były pełne energii, humoru i kreatywności.

            Dziękuję za piękne występy, które pokazały nie tylko Wasze umiejętności językowe, lecz także talent aktorski i świetną współpracę w grupie. Brawo!

            Agnieszka Kanabus

        • STEAMowa przygoda trwa!
          • STEAMowa przygoda trwa!

          • Tekst i zdjęcia: Beata Siwiec

            Dziś uczniowie klas 1b, 2c3c uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez klubowiczów KMO Szaleni Chemicy w ramach innowacji „STEAMowa przygoda z eksperymentami”.

            Podczas zajęć młodzi odkrywcy samodzielnie wykonali papierowe bączki, tworzyli kolorowe slime’y oraz poznawali właściwości przewodzącej prąd ciastoliny. Uczniowie mieli także okazję obserwować niezwykłe zjawisko anamorfozy z wykorzystaniem zwierciadła wypukłego, przekonując się, jak fascynujący może być świat nauki.

            Warsztaty były doskonałą okazją do rozwijania kreatywności, ciekawości oraz zdobywania wiedzy poprzez eksperymentowanie i zabawę.

            Dziękujemy członkom KMO Szaleni Chemicy za przygotowanie i przeprowadzenie zajęć dla młodszych kolegów i koleżanek.

        • Pachnące eksperymenty KMO
          • Pachnące eksperymenty KMO

          • Tekst i zdjęcia: Beata Siwiec

            Podczas ostatnich zajęć Klubu Młodego Odkrywcy „Szaleni Chemicy” uczniowie mieli okazję połączyć naukę z kreatywnością, tworząc własne świeczki sojowe.

            Klubowicze poznali właściwości wosku sojowego oraz etapy powstawania świec – od przygotowania materiałów, przez dobór zapachów, aż po zalewanie form. Każdy uczestnik wykonał swoją unikalną świeczkę, rozwijając przy tym zdolności manualne i odkrywając praktyczne zastosowania wiedzy z zakresu chemii.

            Zajęcia były doskonałą okazją do nauki poprzez działanie, a efektem pracy uczniów były piękne, pachnące świeczki, które mogli zabrać do domu.

        • Młodzi odkrywcy eksperymentują
          • Młodzi odkrywcy eksperymentują

          • Tekst i zdjęcia: Beata Siwiec

            11 czerwca uczniowie klas 1a, 2b3a uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez klubowiczów KMO Szaleni Chemicy w ramach innowacji „STEAMowa przygoda z eksperymentami”.

            Podczas zajęć młodsi uczniowie wykonywali ciekawe doświadczenia i obserwowali fascynujące zjawiska przyrodnicze. Warsztaty były okazją do nauki poprzez działanie, rozwijania ciekawości świata oraz poznawania nauki w atrakcyjny i angażujący sposób.

            Dziękujemy klubowiczom KMO Szaleni Chemicy za przygotowanie i przeprowadzenie zajęć oraz wszystkim uczestnikom za aktywny udział i entuzjazm.

        • Sukces uczennicy klasy 8c
          • Sukces uczennicy klasy 8c

          • 11 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów organizowanych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Gratulujemy Lidii, uczennicy klasy 8c, tegorocznej laureatce Konkursu Języka Hiszpańskiego!

        • Gala finałowa konkursów
          • Gala finałowa konkursów

          • Zjdęcia: Anna Stańczak-Suchocka

            W środę 10 czerwca na Tynieckiej mieliśmy przyjemność gościć galę finałową konkursów organizowanych przez naszą szkołę. Były to:

            • III edycja matematyczno-chemiczno-fizycznego konkursu "Młody Inżynier" o zasięgu warszawskim,
            • II edycja konkursu fotograficzno- plastycznego "Mój wymarzony ogród" o zasięgu dzielnicowym,
            • III edycja konkursu „Warszawa moje miasto” o zasięgu dzielnicowym. 

            Rozdanie nagród uświetniły występy naszych uczniów.

            Laureatom serdecznie gratulujemy!

        • Konkurs "Mój wymarzony ogród"
          • Konkurs "Mój wymarzony ogród"


          • Z radością informujemy, że dzielnicowy konkurs fotograficzno-plastyczny „Mój wymarzony ogród” został rozstrzygnięty!

            Jury miało niezwykle trudne zadanie, ponieważ przysłaliście mnóstwo przepięknych, kolorowych i pełnych pasji prac. Wasza kreatywność oraz wrażliwość na piękno przyrody przerosły nasze najśmielsze oczekiwania.

            Oto laureaci:

            W kategorii uczniów klas 1-3:

            1 miejsce: Wiktoria Cz. klasa 1b – SP157 i Ola Ch. klasa 1b -  SP157

            2 miejsce: Iga W. – SP 146 i Antoni Sz. – SP 146

            3 miejsce: Emilia D. – SP 146 i Ala T. klasa 1b – SP 157

            Wyróżnienia: Blanka G. (SP 146),  Patryk Z. (SP 146), Mariia Z. (klas 3c SP 157), Tymoteusz S. (KSP), Hanna A. (SP 146) Julia P. (SP 69), Rozanna J. (SP 69)

             

            W kategorii uczniów klas 4-8:

            1 miejsce: Kacper D. (SP 146) i Antoni G. (SP 146)

            2 miejsce: Oleksandra G. (SP 146) i Agata U. (SP 146)

            3 miejsce: Alicja A. (SP 146) i Tola B. (SP 146)

            Wyróżnienia: Paulina S. (SP 146), Amelia M. (SP 146), Joanna D. (KSP), Ada B. (SP 146), Marianna B. (SP 146), Marcjanna J. (SP 69)

             

            Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie!

            Laureatów zapraszamy po odbiór nagród i dyplomów 10.06.2026 r. o godz. 9.00 w budynku szkoły przy ulicy Tynieckiej 25.

        • Projekt ArtBook
          • Projekt ArtBook

          • Tekst i zdjęcia: Agnieszka Kanabus

            Uczniowie klas ósmych (grupa druga) rozpoczęli niezwykle inspirującą współpracę z Galerią Artystyczną 81 Stopni, realizując wspólny projekt ArtBook. To wyjątkowe przedsięwzięcie łączy sztukę, kreatywność i język angielski – uczniowie tworzą własne, autorskie książki artystyczne, w których łączą ilustracje i teksty literackie.

            Praca nad ArtBookiem to dla młodzieży okazja do rozwijania wyobraźni, doskonalenia umiejętności językowych oraz poznawania nowych form artystycznego wyrazu. Każda książka jest inna – osobista, pełna pomysłów i indywidualnego stylu.

            Efekty projektu będzie można już wkrótce obejrzeć na wystawie w Galerii 81 Stopni. Zapraszamy do śledzenia informacji i odwiedzenia ekspozycji, by zobaczyć, jak niezwykłe historie potrafią stworzyć nasi uczniowie.

            Agnieszka Kanabus

        • Zróbmy zdrowe śniadanie
          • Zróbmy zdrowe śniadanie

          • Tekst i zdjęcia: Agnieszka Kanabus

            Uczniowie klasy 7a, grupa druga, zrealizowali wyjątkowy projekt kulinarny w języku angielskim „Zróbmy sobie zdrowe śniadanie”. Podczas zajęć przygotowali własnoręcznie wiele pysznych i wartościowych potraw: greckie tzatzyki, aromatyczne ciasto z pomarańczami, naleśniki z syropem klonowym i bananami, kruche ciasteczka serowe oraz kolorowe, zdrowe kanapki.

            W trakcie wspólnego gotowania rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu, składnikach pełnowartościowych posiłków oraz o tym, dlaczego dobre nawyki żywieniowe są tak ważne w codziennym życiu.

            To była lekcja smaku, współpracy i świadomych wyborów. Świetna robota, 7a!

        • Fascynujący świat temperatur
          • Fascynujący świat temperatur

          • Tekst i zdjęcia: Beata Siwiec

            22 maja nasi uczniowie uczestniczyli w wykładzie „Własności ciał w niskich temperaturach”, który odbył się w Instytucie Fizyki PAN.

            Podczas spotkania uczniowie mieli okazję nie tylko poszerzyć swoją wiedzę z zakresu fizyki, ale również aktywnie uczestniczyć w licznych doświadczeniach prezentujących niezwykłe właściwości materii w bardzo niskich temperaturach. Efektowne eksperymenty wzbudziły duże zainteresowanie i pozwoliły lepiej zrozumieć omawiane zjawiska.

            To była inspirująca lekcja nauki oraz świetna okazja do rozwijania zainteresowań przyrodniczych i naukowych.

        • Warsztaty "Optyka i mieszaniny"
          • Warsztaty "Optyka i mieszaniny"

          • Tekst i zdjęcia: Beata Siwiec

            25 maja uczniowie klas 7c8d uczestniczyli w warsztatach fizyczno-chemicznych „Optyka i mieszaniny” w pracowni przyrodniczej WCIES.

            Podczas zajęć uczniowie wykonywali doświadczenia związane z właściwościami światła, barwami oraz różnymi rodzajami mieszanin. Warsztaty były doskonałą okazją do nauki poprzez eksperymentowanie, obserwację i samodzielne odkrywanie zjawisk fizycznych oraz chemicznych.

            To była inspirująca lekcja nauki w praktyce! 🔬🧪

        • Piknik na Kazimierzowskiej
          • Piknik na Kazimierzowskiej

          • W sobotę 30 maja na placu zabaw SP157 przy ul. Kazimierzowskiej 16 odbył się doroczny Piknik Rodzinny

            Przybyłym dzieciom i młodzieży liczne atrakcje zapewnili pełni zaangażowania rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły.

        • Prace uczennic na wystawie SCEK
          • Prace uczennic na wystawie SCEK

          • Uczennica klasy 8b, Małgorzata, została laureatką konkursu "Promocja Talentów" organizowanego przez Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej, a Alicja (2c), Sylwia (7a) i Magda (7a) zostały wyróżnione w tym konkursie udziałem w wystawie w siedzibie SCEK przy ulicy Jezuickiej 4.

            Ponadto nauczycielka plastyki w SP157, pani Jolanta Przytuła-Nowak jest jedną z trzech warszawskich nauczycielek wyróżnionych dyplomem przez Jury konkursu.

            28 maja odbył się wernisaż wystawy, która będzie dostępna do 31 sierpnia 2026.

            Poniżej nagrodzona praca naszej uczennicy.

            Gratulujemy!

        • Kolorowy Dzień Dziecka 2026
          • Kolorowy Dzień Dziecka 2026

          • Tekst: UM Warszawa

            W niedzielę 31 maja Ośrodek Sportu i Rekreacji Mokotów przy ul. Niegocińskiej 2 zaprasza na Kolorowy Dzień Dziecka.

            W programie m.in.:

            • Dmuchańce,
            • Malowanie twarzy,
            • Tatuaże wodne
            • Bezpłatna wata cukrowa,
            • Bezpłatny popcorn,
            • Festiwal kolorów
            • Występy na scenie (m.in. występ magika)
            • Strefa dla najmłodszych,
            • Stanowiska sportowe,
            • Stanowiska partnerów, (m.in. Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej)

            Więcej informacji tutaj.

        • Instalacja artystyczna
          • Instalacja artystyczna

          • Tekst i zdjęcia: Agnieszka Kanabus

            Prezentujemy artystyczną instalację „Fruit and Vegetables”, stworzoną przez uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycielki plastyki, pani Jolanty Przytuły‑Nowak. Inspiracją do powstania pracy była wystawa w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, która zachęciła młodzież do twórczych eksperymentówodważnego łączenia form.

            Instalacja zachwyca kolorem i pomysłowością, jednocześnie pokazując, jak szeroko można interpretować motyw codziennych przedmiotów.

            Zapraszamy do obejrzenia!

        • Zapraszamy na Piknik Rodzinny!
          • Zapraszamy na Piknik Rodzinny!

          • W najbliższą sobotę, 30 maja, w godz. 11.00-15.00, zapraszamy na Piknik Rodzinny! 

            W tym roku Piknik odbędzie się na terenie boiska budynku SP157 przy ul. Kazimierzowskiej 16.

            W programie:

            • animacje, konkursy i zabawy
            • warsztaty kreatywne
            • strefa gastronomiczna
            • loteria fantowa

            Zapraszamy!

        • Warsztaty chemiczne WCIES
          • Warsztaty chemiczne WCIES

          • Tekst i zdjęcia: Beata Siwiec

            „Między białkiem a enzymem” – pod takim hasłem odbyły się warsztaty doświadczalne w pracowni przyrodniczej WCIES, w których uczestniczyły uczennice klas ósmych.

            Podczas zajęć uczestniczki miały okazję samodzielnie wykonywać doświadczenia, poznawać właściwości białek i enzymów oraz odkrywać, jak ważną rolę pełnią one w organizmach żywych. To była świetna okazja do nauki poprzez działanie i rozwijania naukowych pasji.

        • Emulsje pod lupą
          • Emulsje pod lupą

          • Tekst i zdjęcia: Beata Siwiec

            Podczas piątkowych zajęć KMO Szaleni Chemicy uczniowie poznawali tajemnice emulsji – mieszanin substancji, które na co dzień nie chcą się ze sobą łączyć. Klubowicze samodzielnie tworzyli emulsje, obserwowali ich właściwości oraz dowiedzieli się, gdzie spotykamy je w życiu codziennym, m.in. w kremach i kosmetykach.

            Zajęcia były okazją do eksperymentowania, rozwijania ciekawości naukowej oraz odkrywania, że chemia towarzyszy nam każdego dnia. Nie zabrakło kreatywności, współpracy i dobrej zabawy!

        • Twórcze warsztaty klasy 7c
          • Twórcze warsztaty klasy 7c

          • Tekst i zdjęcia: Beata Siwiec

            21 maja uczniowie klasy 7c uczestniczyli w warsztatach artystycznychRzeźba – arteterapia. Zajęcia były okazją do rozwijania kreatywności, wyobraźni oraz wyrażania emocji poprzez działania plastyczne.

            Podczas warsztatów uczniowie tworzyli własne prace rzeźbiarskie, doskonaląc zdolności manualne i odkrywając, jak sztuka może wspierać relaks oraz dobrą atmosferę w grupie. Spotkanie przebiegało w twórczej i pełnej zaangażowania atmosferze.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 157 im. Adama Mickiewicza w Warszawie
      • 22 844-05-57
      • ul. Tyniecka 25, 02 - 615 Warszawa
        Poland
      • SP157 przy Kazimierzowskiej:
        ul. Kazimierzowska 16, 02-589 Warszawa, tel. 22 844-67-36
        NIP: 5211553023
      • e-mail budynku przy Kazimierzowskiej: sekretariat@sp157.waw.pl , sekretariat.sp157@eduwarszawa.pl
      • AE:PL-57343-53777-HHSDG-18
  • Galeria zdjęć

    • brak danych
  • Nasze  media społecznościowe