Lekcje muzealne
Nauczyciele chemii organizują zajęcia obejmujące doświadczenia oraz pokazujące praktyczne zastosowania nauki chemii zdobytej na lekcjach w szkole- KMO Szaleni Chemicy (CNK)
- Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki - projekty
- Wydział Fizyki UW - Pracownia Fizyczna
- Lekcje chemii i biologii w OEIiZK
- Laboratorium BIOCEN
- Plan stałych zajęć dodatkowych
- Spotkania teatralne
- Spotkania z historią
- WOS w praktyce - czyli ekonomia i polityka
- Lekcje muzealne
- Kultura i sztuka
- Spotkania z kulturami świata
Lekcje muzealne
"Polak nie sługa, nie zna со to pany,
Nie da się okuć przemocą w kajdany,
Wolnością żyje do wolności wzdycha,
Bez niej jak kwiatek bez wody usycha."W styczniu 2020 r. klasy 7e i 7a miały okazję przenieść się w czasie do XIX wieku zwiedzając Pawilon X Cytadeli Warszawskiej - udźwignąć kajdany skazańca, obejrzeć celę Marszałka Piłsudskiego...
Zobacz zdjęcia z naszej lekcji
Oto przykłady innych lekcji muzealnych w naszej szkole:
ZAJĘCIA TEMATYKA Zagłada i Pamięć Uczniowie klasy 8d odwiedzili Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, a także wzięli udział w lekcji muzealnej „Zagłada i pamięć’. POLIN to miejsce wyjątkowe. Przeżyliśmy tu w skupieniu niezwykle ciekawą, wzruszającą i pouczającą lekcję historii. Dowiedzieliśmy się o wydarzeniach, które kładą się cieniem na ludzkich dziejach, budzą grozę, przerastają naszą wyobraźnię okrucieństwem i mrokiem tamtych dni. Błądząc za Niepodległą Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę udaliśmy się do „Labiryntu niepodległości” w pawilonie Muzeum Historii. Ponownie prześledziliśmy burzliwą historię naszego narodu, który na przestrzeni wieków borykał się z wieloma problemami. Dodatkowo mieliśmy okazję wcielić się w styczniowego powstańca, uczestniczyć w lekcji rosyjskiego oraz spacerować po „okopach” żołnierzy. Paderewski – człowiek niezwykły (Muzeum Narodowe) Uczniowie klasy 7d obejrzeli wystawę poświęconą Ignacemu Paderewskiemu – wybitnemu kompozytorowi, pianiście, mężowi stanu, działaczowi charytatywnemu, niezwykłemu człowiekowi. Mieliśmy okazję poznać zarówno oficjalną działalność artystyczną wirtuoza oraz premiera i ministra spraw zagranicznych odrodzonej Polski, jak również jego życie rodzinne, osobiste zainteresowania, ulubione przedmioty, którymi się otaczał w szwajcarskiej rezydencji oraz w czasie licznych podróży po świecie. W ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, klasa 7c była na lekcji muzealnej w Muzeum Narodowym poświęconej Ignacemu Janowi Paderewskiemu. Paderewski był człowiekiem wszechstronnym – politykiem, artystą, kolekcjonerem. Oglądając pamiątki po wirtuozie uczniowie poszukiwali odpowiedzi na pytanie: czy dążenie do przywrócenia niepodległości ojczyzny zawsze oznacza walkę z bronią w ręku?