Spotkania teatralne
Nauczyciele chemii organizują zajęcia obejmujące doświadczenia oraz pokazujące praktyczne zastosowania nauki chemii zdobytej na lekcjach w szkole- KMO Szaleni Chemicy (CNK)
- Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki - projekty
- Wydział Fizyki UW - Pracownia Fizyczna
- Lekcje chemii i biologii w OEIiZK
- Laboratorium BIOCEN
- Plan stałych zajęć dodatkowych
- Spotkania teatralne
- Spotkania z historią
- WOS w praktyce - czyli ekonomia i polityka
- Lekcje muzealne
- Kultura i sztuka
- Spotkania z kulturami świata
Spotkania Teatralne
Od początku roku szkolnego 2019/2020 uczniowie klas 7 i 8 mieli opazję uczestniczyć w następujacych przedstawieniach teatralnych:
Wieczorny spektakl w Teatrze Powszechnym „Jak ocalić świat na Małej Scenie” - klasa 8a
„Osobiste historie ojców z Polski, Ukrainy i Afryki są kanwą przedstawienia o nadciągającej katastrofie ekologicznej, głodzie i przyszłości planety.”Spektakl „Uwikłani w sieci” - klasa 7e
Spektakl w Teatrze Powszechnym „Kuroń. Pasja wg Św. Jacka” Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk - klasy 8a, 8b, 8c
„Fakty, mity i wspomnienia dotyczące tytułowego bohatera zestawione są tu z pytaniem jak bardzo manipulujemy dziś słowami i sposobem opowiadania o naszej wspólnej (także całkiem niedawnej) historii”Wieczorny spektakl w Teatrze Dramatycznym „Księżniczka Turandot” Carlo Gozziego - klasy 8a, 8c
„Pierwsza feministka i chcący coś sobie udowodnić mężczyzna, czy może okrutna księżniczka i dzielny książę? Odwieczna walka płci, która ukazuje człowieka jako pełnego sprzeczności i nie zawsze spełniającego romantyczne wizje miłości.”Wieczorny spektakl w Teatrze Dramatycznym „Wizyta starszej Pani” Friedricha Dürrenmatta - klasy 8a,8b,8c
„To opowieść rozpięta między horrorem, komedią a sensacyjnym reportażem. Klara, jak antyczna Medea i Czarna Mamba z filmu Tarantino, całe życie podporządkowała wyrównaniu rachunków. Dürrenmatt korzystając z klasycznego motywu pokazuje mechanizm działania pokusy i pyta jak daleko można posunąć się dla pieniędzy.”Projekcja w kinie Atlantic musicalu „Europa: cóż za pasja! Historia burzliwej miłości”, przygotowanego przez artystów z Włoch – klasa 7a
Projekcja prowadzi przez historię Europy: dramat II wojny światowej, Europa powojenna, Ojcowie Europy, wydarzenia lat dziewięćdziesiątych, rozszerzenie Unii Europejskiej.Spektakl Straży Miejskiej Teatru Forum „Domino” - klasy 8b, 8c.
Celem Teatru Forum jest aktywizacja uczniów poprzez szukanie rozwiązań problemów społecznych i rówieśniczych. W pierwszej części spektaklu historia aranżowana jest według scenariusza, jednak w drugiej części widzowie mogą w dowolnym momencie próbować zmienić przebieg wydarzeń.
Spotkania z ludźmi teatru
Spotkanie z Henrykiem Talarem
28 marca 2019Dzień Teatru świętowaliśmy w szkole z Gościem honorowym – Panem Henrykiem Talarem, aktorem filmowym i teatralnym, reżyserem, dyrektorem Teatru w Częstochowie i Bielsku Białej.
Obecnie Pan Talar jest aktorem Teatru Narodowego w Warszawie. Ten znany aktor opowiadał młodzieży o pracy aktorskiej i reżyserskiej, odpowiadał też na pytania uczniów. Celem spotkania była promocja teatru wśród naszej młodzieży. Myślę, że liczny udział uczniów potwierdził cel spotkania.
Dzień Teatru w szkole zorganizował Szkolny Koordynator Edukacji Kulturalnej - Pan Rafał Sendyka.
Spotkanie z panią Anną Seniuk
5 kwietnia 2018Na zaproszenie naszego edukatora kultury pana Rafała Sendyki z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru przybyła po naszej szkoły – PANI ANNA SENIUK – aktorka Teatru Narodowego w Warszawie. Spotkanie poprowadziła uczennica z klasy 3b Wiktoria Rostkowska.
Pani Anna Seniuk znana jest z wielu ról filmowych (Czterdziestolatek, Leśniczówka), teatralnych (Łysa śpiewaczka, Udręka życia, Ułani), reżyserii teatralnych (Pchła szachrajka).
Pani Seniuk w sposób bardzo ciekawy i spontaniczny opowiadała o swoim zawodzie, karierze, polskim teatrze, udzielała wskazówek jak dostać się do Akademii Teatralnej w Warszawie, w której ma zajęcia.
Zachęcamy do wyjścia do Teatru Narodowego, aby obejrzeć spektakle z udziałem Pani Ani.
Dzień Teatru z Cezarym Kosińskim
27 marca 2017Międzynarodowy Dzień Teatru obchodziliśmy tym razem z Gościem honorowym tej uroczystości – polskim aktorem teatralnym, filmowym i prezenterem telewizyjnym CEZARYM KOSIŃSKIM.
Pan Cezary znany jest ze swoich ról m.in. w serialu pt ,,Druga szansa'' oraz wielu wybitnych kreacji w warszawskich teatrach m.in w Teatrze Rozmaitości, Powszechnym, Polonii, Och- Teatrze, IMKA, Narodowym. Pan Kosiński opowiadał uczniom o swojej przygodzie z teatrem i filmem. Zachęcił sporą grupę młodzieży do wybrania zawodu aktora. Organizatorem spotkania był pan Rafał Sendyka oraz uczennice z klas 2b, 2d, 2e