Kultura i sztuka
Nauczyciele chemii organizują zajęcia obejmujące doświadczenia oraz pokazujące praktyczne zastosowania nauki chemii zdobytej na lekcjach w szkole- KMO Szaleni Chemicy (CNK)
- Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki - projekty
- Wydział Fizyki UW - Pracownia Fizyczna
- Lekcje chemii i biologii w OEIiZK
- Laboratorium BIOCEN
- Plan stałych zajęć dodatkowych
- Spotkania teatralne
- Spotkania z historią
- WOS w praktyce - czyli ekonomia i polityka
- Lekcje muzealne
- Kultura i sztuka
- Spotkania z kulturami świata
Kultura i sztuka
"Kultura - to co zostaje, kiedy zapomnisz wszystko, czego się nauczyłeś" - Selma Lagerlof
Warsztaty plastyczne
Drewno, wkrętarka, farby, mnóstwo radości i inspiracji z Anetą z Pracowni z wyobraźnią i powstały przecudne anioły i choinki podczas warsztatów klas 7a i 8b. Podczas kiermaszu szkolnego 19 grudnia można było je nie tylko podziwiać, ale nawet kupić!
Kolorowy jesienny wiatr
W październiku uczniowie klasy 7c uczestniczyli w koncercie muzyki klasycznej i warsztacie plastycznym „Kolorowy jesienny wiatr” w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej. Podczas zajęć integrujących muzykę z plastyką uczniowie kształtowali umiejętność integralnego odbioru sztuki i jej aktywnego przeżywania. Mieli także okazję do rozbudzenia wrażliwości estetycznej i wyrażenia swoich doznań inspirowanych muzyką w formie plastycznej.
Poznajemy TV od kuchni
Klasy 8 zwiedziły pomieszczenia w budynku Telewizji Polskiej. Oprowadzanie rozpoczęło się od starej części rozległego gmachu. Obejrzeliśmy salę, w której odbywa się komputerowe nakładanie tła, pomieszczenia dla reżyserów dźwięku, zobaczyliśmy pacynki z czasów PRL-u, wykorzystywane w ówczesnych programach dla dzieci oraz projektor filmowy z 1957 r. (z jednego z warszawskich kin). Byliśmy także w pomieszczeniu, w którym nagrywany jest program „Pytanie na śniadanie”.
Poznajemy Polskie Radio
Redaktor Artur Wolski z Programu 1 – Jedynki zdradzał klasie 7a tajniki pracy radiowców. Byliśmy w Studiu im. Władysława Szpilmana z pięknym fortepianem koncertowym.
Studio Czwórki też zrobiło na nas wrażenie. Była tam mała scena, na której podczas audycji mógł zagrać zespół. Obserwowaliśmy pracę realizatora w Dwójce.
Odwiedziliśmy też Informacyjną Agencję Radiową. Opowiadał nam o tym redaktor Aleksander Buchholz i redaktor Barbara Góra.
Życie i twórczość
Fridy KahloUczniowie klasy 7d wraz z nauczycielem języka hiszpańskiego panem Santiago Marchan Perez oraz wychowawczynią Iwoną Jachimowicz-Karoń zwiedzili wystawę fotografii przedstawiających wątki z życia prywatnego oraz motywy malarskie związane z twórczością dwojga meksykańskich artystów – Fridy Kalho i jej męża Diego.
Uczniowie otrzymali od pana Marchan Perez i nauczycielki hiszpańskiego, pani Liliany Chwistek, kartki z opisami różnych sytuacji oraz cytatami związanymi z biografią i zawodem artystów.
Zadaniem młodzieży było powiązanie tematyki z kartek z fotografiami. Prezentacje uczniów skomentowali nauczyciele – pani Iwona po polsku, a pan Marchan Perez w języku hiszpańskim.