• Kolędowanie na Mokotowie

• Tekst i zdjęcia: Jolanta Benedykczak

W połowie stycznia uczniowie klasy 8c odwiedzili mokotowskie przedszkola z programem kolęd.

19 stycznia mieliśmy zaplanowane wyjście z panem Piotrem Gałązką, który przygotował z uczniami piękną oprawę muzyczną i panią Jolą Benedykczak do przedszkola na kolędowanie. Tego dnia odwiedziliśmy dwa przedszkola, choć w planie mieliśmy tylko jedno.

Długo błądziliśmy po zakątkach Mokotowa, szukając przedszkola przy ulicy Naruszewicza. Przez przypadek jednak trafiliśmy do przedszkola przy ulicy Lenartowicza, gdzie przyjęto nas z otwartymi ramionami. Pani dyrektor bardzo ucieszyła się z naszej niespodziewanej wizyty i nalegała abyśmy zostali u nich, lecz my mieliśmy już zaplanowaną wizytę w drugim przedszkolu i nie mogliśmy zostać.

Gdy dotarliśmy na Naruszewicza śpiewaliśmy i tańczyliśmy z uroczymi dzieciakami. Podobał im się nasz koncert. Rafał, Mateusz i Szymon grali na instrumentach, a reszta radośnie śpiewała.

Gdy dzieci już nas opuściły, zapakowaliśmy sprzęt muzyczny i wyszliśmy, po czym wpadliśmy na pomysł, aby udać się z powrotem do przedszkola, na które natknęliśmy się przez przypadek. Tam zagraliśmy i zaśpiewaliśmy kilka kolęd. Dzieci bardzo się ucieszyły z naszych odwiedzin tańczyły, skakały oraz śpiewały razem z nami. Po występie jeszcze długo bawiliśmy się z dziećmi i rozmawialiśmy z panią dyrektor, jak również z nauczycielkami.

Ten dzień był niezapomniany zarówno dla nas jak i dla dzieci. W następnym tygodniu zaśpiewaliśmy również kolędy w przedszkolu przy ul. Goszczyńskiego „Czterolistna Koniczyna”. Młodzież po występie została obdarowana prezentami. Wspólne kolędowanie podobało się wszystkim - dużym i małym.

• Nakręć się na pomoc!

• Tekst: Jolanta Benedykczak

Akcja z nakrętkami kręci się dalej!

Akcja zbierania plastikowych nakrętek, jak również makulatury, trwa nadal. Szkolne Koło Wolontariatu „Drużyna Pomocy” gromadzi plastikowe nakrętki (po sokach, napojach, nabiale, środkach chemicznych itp.) oraz makulaturę. Przedsięwzięcie ma przede wszystkim wymiar charytatywny (pomoc osobom niepełnosprawnym), ale także ekologiczny: recykling plastikowych nakrętek.

Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i całej społeczności szkolnej. Pierwszą osobą, dla której zbieraliśmy nakrętki, była Malwina. Już odebrała upragniony aktywny wózek. Teraz zbieramy dla Cezarego. Nakrętki pozwolą sfinansować jego rehabilitację.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA PRZYŁĄCZENIE SIĘ DO AKCJI.

Jednocześnie zachęcamy do dalszego zbierania nakrętek oraz makulatury i dostarczania ich do szkoły.

Punkty zbiórki nakrętek:
            Szkoła Podstawowa nr 157 im. Adama Mickiewicza ul. Kazimierzowska 16 i budynek przy ul. Tynieckiej 25. Opiekunami akcji są pani Małgorzata Partak i pani Jolanta Benedykczak.

• Dzień Otwarty Kazimierzowska

• Zapraszamy dzieci i rodziców na Dzień Otwarty dla kandydatów do klas pierwszych w Szkole Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 157 im. Adama Mickiewicza w dniu 7 marca 2023 roku, o godzinie 17:00 w budynku przy ul. Kazimierzowskiej 16.

W programie:

• spotkanie z dyrektorem szkoły,
            • część artystyczna w wykonaniu  uczniów z kl. I-III,
            • prezentacja szkoły,
            • spotkania i rozmowy z nauczycielami, specjalistami pracującymi w placówce oraz z uczniami naszej szkoły.
        • Warsztaty szkolnych wolontariuszy

• Tekst: Jolanta Benedykczak

Grupa szkolnych wolontariuszy spotkała się w naszej szkole na warsztatach, które poprowadził pan Mateusz Konieczny, socjolog i trener umiejętności społecznych.

W czasie spotkania pan Konieczny mówił o motywacjach, którymi kierują się wolontariusze. Akcentował ważną rolę korzyści, które uzyskujemy pomagając innym. W pracy zespołowej uczniowie omawiali definicję wolontariatu, charakterystykę wolontariusza pod względem cech osobowościowych, sposoby i miejsca działania dobroczynnego. Warsztaty były okazją do zapoznania uczniów z ideą wolontariatu, zainspirowania ich do działań na rzecz innych ludzi oraz doskonalenia współpracy.

Warsztaty były interesującym i pouczającym spotkaniem wolontariuszy. Wzbudziły spore zainteresowanie uczestników, poruszyły emocje. Pokazały, w jaki sposób młodzież może podjąć razem współpracę i jak wspólnie można sobie pomagać. Pan Mateusz przypomniał, jak istotne jest bycie dla innych – zarówno to bezinteresowne, jak i to ze świadomością własnych korzyści, ale zawsze ukierunkowane na dobro drugiego człowieka.

Dzięki świetnie przygotowanemu Prowadzącemu oraz zaangażowaniu Wolontariuszy, zdobyliśmy dużo nowej wiedzy.

Dziękujemy panu Mateuszowi za super przeprowadzone i bardzo ciekawe spotkanie, które wpłynęło na nas bardzo kreatywnie i natchnęło do wykorzystania nowo zdobytej wiedzy.

A Wolontariuszkom i Wolontariuszom dziękujemy za obecność!

• Wizyta w zakładzie przemysłowym Dacpol

• Tekst: Jolanta Benedykczak

W ramach  programu „Sięgnij po więcej” zostaliśmy zaproszeni do odwiedzenia i zapoznania się ze specyfiką pracy zakładu przemysłowego Dacpol mieszczącego się w Piasecznie. Zakład specjalizuje się w dystrybucji i produkcji podzespołów wykorzystywanych w energoelektronice, automatyce przemysłowej, elektronice, energetyce i elektrotechnice.

Wycieczkę, w której wzięli udział uczniowie z klasy 8c, 8d i 8e, uważamy za bardzo udaną. Wyszliśmy  bogaci w wiedzę o zakładzie, którą  przekazał nam sam prezes firmy, pan Adam Sitnik,  zapewniając uczniów, że po ukończeniu szkoły średniej mają możliwość pracy w jego zakładzie.  Na zakończenie wycieczki zostaliśmy mile zaskoczeni, ponieważ pan prezes obdarował nas prezentami.

Źródło zdjęcia: publikacja firmy Dacpol