20 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie edukacji w szkole podstawowej. Drodzy uczniowie klas ósmych, będziemy za Wami tęsknić!
Tekst i zdjęcia: Agnieszka Kanabus
20 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie edukacji w szkole podstawowej. Drodzy uczniowie klas ósmych, będziemy za Wami tęsknić!
Tekst i zdjęcia: Agnieszka Kanabus
Tekst i zdjęcia: Beata Siwiec
Bez refleksji nie ma uczenia się (gruz. რეფლექსიის გარეშე სწავლა არ არის), to motto podsumowania projektu "Wielkie żarcie".
W okresie od marca do czerwca 2024 roku kilkanaście Klubów Młodego Odkrywcy z Gruzji i Polski przeprowadziło projekty badawcze dotyczące korozji w ramach inicjatywy “Wielkie żarcie”. Realizacja tych działań była koordynowana i wspierana merytorycznie przez Ilia State University oraz Centrum Nauki Kopernik.
Badacze wzięli się za temat korozji, która jest nie tylko utajonym, bezgłośnym zjawiskiem fizyko-chemicznym, ale także stanowi bezzwrotną stratę dla naszych budowli i maszyn. Walka z korozją to nieustanna bitwa, w której pojawiają się zarówno nowe metody ochrony, jak i nowe zagrożenia. Klubowicze mieli duże pole do działania, eksperymentowania oraz obserwowania. Badali, jak wilgotność, temperatura, rodzaj materiału i inne czynniki wpływają na degradację powierzchni.
Gratulacje dla wszystkich uczestników tego projektu, a w szczególności podziękowania za ogromne zaangażowanie w proces badawczy dla: Mai, Małgorzaty, Lili i Flory z klasy 7c!
Tytuł "Najlepszej Klasy" i puchar trafiają tym razem do klasy 4a, która ukończyła rok szkolny 2023/2024 ze średnią ocen 4,78! Gratulujemy!
Tekst i zdjęcia: Agnieszka Kanabus
W ramach projektu Erasmus+ "Miasta jako źródło informacji" powstało miasto idealne. Uczniowie klas 7-8 we współpracy z nauczycielką chemii p. Beatą Siwiec i pod opieką koordynatorki projektu p. Agnieszką Kanabus zbudowali makietę miasta, w którym chcieliby mieszkać w przyszłości.
Zapraszam do obejrzenia fotorelacji.
Agnieszka Kanabus
Koordynatorka projektu
Projekt nr 1517 (opis tutaj) zakłada wybudowanie wielofunkcyjnego boiska o wymiarach ok. 35x20m o nawierzchni poliuretanowej oraz placu do kalisteniki (Street Workout) z bezpieczną nawierzchnią odporną na działanie czynników zewnętrznych oraz uszkodzenia mechaniczne.
Tekst: Agnieszka Kanabus
W dniach 3-7 czerwca czworo uczniów z klas 8a i 8b uczestniczyło w wymianie uczniowskiej w Niemczech, w Amberg.
Zapraszam do obejrzenia filmu i strony projektu "Miasta nas inspirują":
PROJEKT ERASMUS+ W AMBERG (film - YT)
Cities as a source of inspiration (link do strony projektu)
Agnieszka Kanabus
koordynatorka projektu
Oto harmonogram rozdania świadectw:
20 VI (czwartek) - godz. 17:00 - klasy 8
21 VI (piątek) - godz. 8:30 - klasy 6-7
Grafika w nagłówku: SignUpGenius blog
Zachęcamy do głosowania na projekty SP157 w Budżecie Obywatelskim! Głosować można od 15 do 30 czerwca na stronie: Budżet Obywatelski w Warszawie (link)
Tekst: Justyna Szewczyk-Gielmuda
Zdjęcia: Beata Siwiec
W ramach Laboratoriów Przyszłości uczniowie klasy 2b gościli na warsztatach modelowania długopisami 3D oraz programowania Photonów. Warsztaty poprowadzili starsi koledzy i koleżanki z klas 7b i 7c z Klubu Młodych Odkrywców "Szaleni Chemicy".
Szaleni Chemicy z ogromną dozą sympatii i koleżeńskim wsparciem przeprowadzili młodszych uczniów przez tajniki wiedzy technologicznej! To już kolejne spotkanie klasy 2b z Klubem Szalonych Chemików, podsumowujące współpracę w tym roku szkolnym.
Dziękujemy pani Beacie Siwiec oraz jej wspaniałym podopiecznym za zorganizowanie inspirujących i pełnych dobrej zabawy, ale i nauki zajęć!
Tekst i zdjęcia: Magdalena Agacińska
W minionym tygodniu w naszej szkole odbył się finał konkursu "Młody inżynier". W przygotowanie i całą kreację konkursu zaangażowały się panie uczące przedmiotów ścisłych - pani Beata Siwiec, pani Wioletta Warszawik oraz pani Renata Cichosz. Galę poprowadziła pani Katarzyna Lisowska.
Za obecność i fundusze przeznaczone na realizację konkursu serdecznie dziękujemy panu burmistrzowi Rafałowi Miastowskiemu.
Fotografie laureatów i nauczycieli, którzy ich przygotowali prezentujemy poniżej. Gratulujemy!
Galę występami artystycznymi uświetnili uczniowie naszej szkoły! Dziękujemy!
Tekst i zdjęcia: Beata Siwiec
Z radością informujemy o realizacji projektu “Sala pod chmurką - Zew Przygody Edukacyjnej” w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych. Ten projekt przenosi naukę STEAM (Science, Technology, Engineering, Arts, Mathematics) poza cztery ściany klasy, umożliwiając uczniom odkrywanie świata nauki na świeżym powietrzu. Dzięki temu, nasi uczniowie rozwijają umiejętności niezbędne w XXI wieku. Jesteśmy wdzięczni za wsparcie i zaangażowanie wszystkich, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu.
Powered by aSc EduPage