• Dzień Patrona - Stół biesiadny

• Tekst i zdjęcia: Agnieszka Kanabus

Stół biesiadny, staropolski obyczaj spotkań rodzinnych i towarzyskich został pięknie opisany w poemacie Adama Mickiewicza "Pan Tadeusz".

Uczniowie naszej szkoły w ramach obchodów Dnia Patrona narysowali tradycyjne polskie potrawy: barszcz, rosół, ryby, mięso i piwo. Obraz stworzony przez uczniów wyglądał bardzo apetycznie.

Mam nadzieję, że wszyscy znakomicie się bawili.

Agnieszka Kanabus

• Dzień Patrona - "Ptaki w obrzędzie Dziadów"

• Zdjęcia: Jolanta Przytuła-Nowak

Dziś obchodziliśmy Dzień Patrona y- Adama Mickiewicza. Z tej okazji odbyły się działania artystyczne "Ptaki w obrzędzie Dziadów", zorganizowane przez panią Jolantę Przytułę-Nowak. Zapraszamy do obejrzenia prac uczniów klas 6, 7 i 8.

• Innowacje na lekcjach języka angielskiego

• Tekst i zdjęcia: Agnieszka Kanabus

Lekcja języka angielskiego w klasie 6c: "My vegetable friend"

Wykorzystując owoce i warzywa, uczniowie wyrzeźbili swojego "przyjaciela" i opowiedzieli o jego "ciekawym" życiu. Zapraszam do obejrzenia zdjęć uczniów i ich prac.

• Nabór na stanowisko urzędnicze

• Dyrektor

Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 157

im. Adama Mickiewicza w Warszawie, przy ul. Kazimierzowskiej 16 i ul. Tynieckiej 25,

ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze - głównego specjalisty ds. bhp

w wymiarze 0.25 etatu (10 godzin tygodniowo)

plik PDF

• Lapbooki na lekcji historii

• Tekst i zdjęcia: Kamila Kobryńska

W czwartek 17 listopada 8 klasy pracowały na lekcjach historii nad lapbookami tematycznymi. Lapbooki to interaktywne, kreatywne plakaty. Utrwalaliśmy tym samym wiedzę o II wojnie światowej oraz po porządnych badaniach naukowych dowiedzielismy się wielu faktów, których w podręcznikach nie znajdziemy. Zobaczcie nasze prace!

• Dzień szkolnych wolontariuszy

• Tekst i zdjęcie poniżej: Jolanta Benedykczak

Dziś na Tynieckiej uczciliśmy naszych wolontariuszy. Był słodki poczęstunek i gorące podziękowania za ich zaangażowanie na rzecz naszej szkoły.

• Wyniki konkursu "Mój nauczyciel"

• Tekst i zdjęcia: Jolanta Benedykczak

W konkursie plastycznym "Mój nauczyciel" w klasach starszych (budynek Tyniecka) pierwsze miejsce ex aequo zajęły: Aniela (6a) i Melania (7b).

W klasach młodszych (budynek Kazimierzowska) nagrodzone zostały następujące prace:
            Pierwsze miejsce w klasach 1: Antonina (1b) i Iga (1b).

Pierwsze miejsce w klasach 2: Alicja (2b).
            Pierwsze miejsce w klasach 3: Kamila (3a).
            Pierwsze miejsce w klasach 4: Lena (4b)

• Dzień projektu Erasmus+ "Z muzeum do ..."

• Tekst i zdjęcia: Agnieszka Kanabus

Przed wyjazdem uczniów klasy 8c na wymianę młodzieżową do Brad w Rumunii w ramach projektu Erasmus+ "Z muzeum do świata wirtualnego", klasy 6, 7 i 8 przygotowały prace plastyczne: malowanie grupowe "Zaduszki", artystyczne kapelusze, malowanie ciałem i pory roku w naszej głowie.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji.
            Agnieszka Kanabus

• Konkurs „Ballady i romanse z Mickiewiczem"

• Zapraszamy do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Plastycznym „Ballady i romanse z Mickiewiczem” organizowanym przez bibliotekę szkolną z okazji dnia patrona. Jest to konkurs plastyczny na plakat inspirowany „Balladami i romansami” A. Mickiewicza.

Konkurs adresowany jest do młodzieży klas 6-8. Celem konkursu jest popularyzacja utworów Adama Mickiewicza oraz rozwijanie umiejętności plastycznych.

Prace wykonujemy w formacie  A4 w dowolnej technice plastycznej, tj. rysunek, malarstwo, grafika, wyklejanka, collage (jedna osoba może wykonać jedną pracę).

Pracę należy dostarczyć do 21 listopada 2022 r. do  biblioteki, do pani Jolanty Benedykczak.

„Niech każdy składa talent swój Ojczyźnie”

Adam Mickiewicz

(Fot.: fragment portretu Adama Mickiewicza autorstwa Walentego Wańkowicza)