W czwartek 10 listopada, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, na Tynieckiej było bardzo biało-czerwono.
Zdjęcia: Bartłomiej (8a) i inni
W czwartek 10 listopada, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, na Tynieckiej było bardzo biało-czerwono.
Zdjęcia: Bartłomiej (8a) i inni
Tekst i zdjęcia: Agnieszka Kanabus
Zapraszam do przeczytania sprawozdania z wymiany młodzieżowej w Turcji, w której uczestniczyły uczennice klasy 7b: Marysia i Amelia oraz uczennica klasy 7a Łucja.
Agnieszka Kanabus
Sprawozdanie:
Nasza strona projektowa:
What have we learned from the past - Wymiana w Turcji (link)
Film przygotowany przez uczennice "Thank you Erasmus +":
Tekst i zdjęcia: Agnieszka Kanabus
Przed wyjazdem uczniów klasy 8c na wymianę młodzieżową do Brad w Rumunii w ramach projektu Erasmus+ "Z muzeum do świata wirtualnego", klasy 6, 7 i 8 przygotowały prace plastyczne: malowanie grupowe "Zaduszki", artystyczne kapelusze, malowanie ciałem i pory roku w naszej głowie.
Zapraszam do obejrzenia fotorelacji.
Agnieszka Kanabus
Zapraszamy do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Plastycznym „Ballady i romanse z Mickiewiczem” organizowanym przez bibliotekę szkolną z okazji dnia patrona. Jest to konkurs plastyczny na plakat inspirowany „Balladami i romansami” A. Mickiewicza.
Konkurs adresowany jest do młodzieży klas 6-8. Celem konkursu jest popularyzacja utworów Adama Mickiewicza oraz rozwijanie umiejętności plastycznych.
Prace wykonujemy w formacie A4 w dowolnej technice plastycznej, tj. rysunek, malarstwo, grafika, wyklejanka, collage (jedna osoba może wykonać jedną pracę).
Pracę należy dostarczyć do 21 listopada 2022 r. do biblioteki, do pani Jolanty Benedykczak.
„Niech każdy składa talent swój Ojczyźnie”
Adam Mickiewicz
(Fot.: fragment portretu Adama Mickiewicza autorstwa Walentego Wańkowicza)
Oto nowy Samorząd Szkolny budynku Tyniecka: Edward (przewodniczący), Michalina (wiceprzewodnicząca) i Magdalena (członek Samorządu).
Drodzy Rodzice, Opiekunowie, Przyjaciele, Uczniowie!
Macie w domu książkę, która kurzy się na półce? Przynieście ją do biblioteki, a na pewno znajdzie u nas nowe miejsce i nowego czytelnika.
Odświeżmy wspólnie nasze domowe biblioteki i podzielmy się lekturą.
Książki możecie przynieść do biblioteki codziennie.
Jolanta Benedykczak
Tekst: Agnieszka Kanabus
Zdjęcia: Jolanta Przytuła-Nowak
Według legend słowiańskich, smoki zamieszkiwały groty usytuowanie w zamkowych ruinach. Przypominały potężne mięsożerne jaszczury. Zjadały zwierzęta domowe lub młode i piękne niewiasty.
Bazyliszki spojrzeniem uśmiercały każdego śmiałka, który odważył się podnieść na niego wzrok. Skuteczną obroną było lustro. Bazyliszek, spoglądając w nie, sam się uśmiercał.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z zajęć plastyki w klasie czwartej z nauczycielką plastyki panią Jolantą Przytułą – Nowak.
Tekst: Agnieszka Kanabus
Zdjęcia: Justyna Wiączek
Projekt Erasmus+ "Czego nauczyła nas historia" realizowany jest również w młodszych klasach na lekcjach języka angielskiego. Uczniowie klasy 2a prezentują skrzaty domowe z serii "Zjawy polskie, mity słowiańskie". Zajęcia przygotowała pani Justyna Wiączek, nauczycielka języka angielskiego.
Tekst i zdjęcia: Agnieszka Kanabus
26 września obchodzilismy Europejski Dzień Języków. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zajęć języka angielskiego w klasie 7B.
Agnieszka Kanabus
Tekst i zdjęcia: Agnieszka Kanabus
Zaczynamy rok szkolny w klasie 7B projektem interdyscyplinarnym "Panteon bogów greckich" przygotowanym przez nauczycielkę jęz. angielskiego Agnieszkę Kanabus. Na podstawie karty pracy uczniowie pogłębiali swoją wiedzę o mitach greckich.
Stowarzyszenie "Integracja" zaprasza do zapisów na bezpłatne konsultacje dla dzieci, młodzieży, rodziców i opiekunów prawnych z psychologami i psychoterapeutami. Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu 573 489 341 lub e-mailowo: profilaktyka@stowarzyszenie-integracja.pl. Konsultacje odbywają się stacjonarnie w Mokotowskim Centrum Integracji Mieszkańców przy ul. Woronicza 44a. Mogą też być prowadzone on-line lub telefonicznie.
Okres realizacji projektu: 07.03.2022 – 07.12.2022 r.
Mokotowska Potańcówka odbędzie się w niedzielę 18 września w godz. 17-21 na terenach zielonych przed Wodnym Parkiem "Warszawianka". Program poniżej.
Budynek Tyniecka
Klasy VIII godzina 10:00 spotkanie w salach lekcyjnych z wychowawcą
Klasy VI godzina 11:00 – sala gimnastyczna uroczysta inauguracja roku szkolnego ze sztandarem i hymnem
Klasy VII – 11:30 – sala gimnastyczna uroczysta inauguracja roku szkolnego ze sztandarem i hymnem
Budynek ulica Kazimierzowska:
Klasy I godzina 9:00 – sala gimnastyczna uroczysta inauguracja roku szkolnego ze sztandarem i hymnem
Klasy II i III godzina 10:00 spotkanie w salach lekcyjnych z wychowawcą
Klasy IV godzina 10:00– sala gimnastyczna uroczysta inauguracja roku szkolnego ze sztandarem i hymnem
Klasy V godzina 10:30 spotkanie w salach lekcyjnych z wychowawcą
Wygraliśmy nowy projekt Erasmus+ "Learning from the cities". Bedziemy współpracować z krajami partnerskimi: Włochy, Niemcy, Łotwa, Turcja i Serbia. Zapraszamy uczniów klas 7 i 8 do współpracy.
Koordynatorem projektu jest pani Agnieszka Kanabus.
Zatrudnimy nauczycieli do przedmiotów: informatyka, fizyka, WOS, jęz. hiszpański. Ponadto zatrudnimy nauczyciela wspomagającego.
Informatyka (etat - 18 godz.), Fizyka (10 godz.) WOS (6 godz.), Jęz. Hiszpański (8 godz.).
W czerwcu grupa nauczycieli i uczniów naszej szkoły wzięła udział w wymianie młodzieżowej w Tulczy w Rumunii. Poniżej relacja Natalii, uczennicy tegorocznej klasy 8a, uczestniczki wymiany.
Strona projektu: tutaj.
My exchange to Romania, Tulcea
The exchange to Romania was something new. I understood a lot, met new people and learned to see the world in a different way. I found myself in a different reality, as if I went back in time.
Just like other cities in this country, where you usually go, for example Bucharest, they are beautiful, prepared for foreign tourists. Tulcea is the opposite of that, like other cities we passed while going from Bucharest to Tulcea by bus. The buildings were old, dilapidated, with broken windows, but normally people lived in them. I found myself in an environment I wasn't used to, there was practically nothing there, I didn't become a fan of the food either. But the people were wonderful, open, they prepared a wonderful welcome, but at night you could see it was dangerous: there were no women at all, when there were some women, they were with men.
I saw through this project that maybe the capital cities or big cities look wonderful, but it doesn't mean that everywhere has to be like that and the reality in the country looks different. I met people from different countries, I learned about their culture and about different versions of the same game.
This project gave me a lot, I'm very happy that I went there.
Natalia
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w budynku Tyniecka odbędzie się 24 czerwca 2022 r. w sali gimnastycznej według poniższego harmonogramu:
Miasto stołeczne Warszawa zachęca uczniów do ubiegania się o stypendium miejskie im. JPII.
Stypendium m.st. Warszawy to comiesięczne wsparcie finansowe dla uczniów i studentów. Rekrutacja dla uczniów rozpocznie się 24 czerwca i potrwa do 1 sierpnia.
Program stypendialny jest skierowany do uczniów szkół podstawowych (po skończeniu 3. klasy) i szkół ponadpodstawowych oraz studentów do 26. roku życia.
O stypendium mogą się ubiegać uczniowie i studenci warszawskich szkół oraz uczelni, którzy:
– mogą pochwalić się działalnością i osiągnięciami naukowymi, sportowymi, artystycznymi lub zaangażowaniem społecznym,
– uzyskują dobre wyniki w nauce (średnia ocen nie może być niższa niż 4,0 w przypadku uczniów oraz 3,5 w przypadku studentów),
– miesięczny dochód netto na jednego członka ich rodziny nie przekracza kwoty 2000 zł.
Rekrutacja dla uczniów rozpocznie się 24 czerwca i potrwa do 1 sierpnia.
Warto już teraz sprawdzić warunki naboru, żeby przed końcem roku szkolnego spokojnie zgromadzić potrzebną dokumentację i zwiększyć szanse na uzyskanie stypendium! Szczegółowe informacje tutaj.
Operatorem stypendiów jest Centrum Myśli Jana Pawła II, instytucja kultury m.st. Warszawy.
Kontakt w sprawie stypendiów: stypendia@centrumjp2.pl
Warszawskie Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego przygotowało dla dzieci i młodzieży filmy „Bezpieczeństwo nad wodą”. Zapraszamy do obejrzenia tutaj.
A poniżej przypominamy najważniejsze zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Nasi uczniowie pamiętają je ze specjalnego apelu, w którym wzięli udział na początku tygodnia.
Ilustracje przygotowało Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy.
Powered by aSc EduPage