Regulamin Szkolnego Koła Wolontariatu DRUŻYNA POMOCY

26.02.2021 19:44
      Regulamin Szkolnego Koła Wolontariatu Drużyna Pomocy (plik pdf: Regulamin Szkolnego Koła Wolontariatu).

Pisanie listów z Amnesty International

26.02.2021 19:52

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Podczas wydarzenia mobilizujemy ludzi na całym świecie do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka.

Maraton został stworzony w Polsce w 2001 roku i urósł do rangi największego na świecie wydarzenia w obronie praw człowieka - w 2018 roku podjęto ponad 5,9 mln akcji na całym świecie.

Nasz szkolny Maraton pisania listów z Amnesty International zorganizowany został przez panią Iwonę Gac, nauczycielkę historii, wiedzy o społeczeństwie, wdż oraz opiekuna Szkolnej Grupy Amnesty International.

Podczas akcji pisania listów odwiedzają nas co roku nasze absolwentki i nasi absolwenci.

Poniżej sprawozdanie z jednego z takich Maratonów:

Szkolna akcja wolontariacka ZBIERACZE ŚMIECI

26.02.2021 19:48
      23 marca 2019
      W szkole już są widoczne plakaty, nagłaśniamy całą akcję. Już dziś wiemy, że 60 uczniów i naucycieli spotyka się w najbliższą sobotę na Polach Mokotowskich by pomóc naszej planecie.

W szkole już są widoczne plakaty, nagłaśniamy całą akcję. Już dziś wiemy, że 60 uczniów i nauczycieli spotyka się w najbliższą sobotę na Polach Mokotowskich, by pomóc naszej planecie.

W soboty od 16.00 do 18.00, zaczynając od 23 marca, będzie odbywało się zbieranie śmieci na terenie Warszawy. Akcja objęta jest honorowym patronatem Młodzieżowej Rady Miasta St. Warszawy.

Dzięki rozmowom z naszym nowo zapowiadającym się sponsorem Żywiec Zdrój, zostaną rozdane butelki wody, które następnie wyrzucimy do żółtego worka na śmieci, tak jak powinno wyrzucać się wszystkie plastikowe przedmioty.
      Rada Rodziców zafundowała worki i rękawiczki jednorazowe dla nas wszystkich.
      Jeśli znacie jakieś wyjątkowo zaśmiecone miejsca, które wymagają naszej interwencji napiszcie w komentarzach.
      Pamiętajcie, że powodzenie akcji zależy tylko od nas, wolontariuszy.

Wolontariat TYNIECKA25

08.03.2020 02:55
      Koordynator: Jadwiga Jarmuła

Akcja rozpoczęta w roku szkolnym 2018/2019 przez absolwentów - sprzątanie trawników przy Lesie Kabackim - włączała w akcję uczniów naszej Szkoły oraz ich rodziny.