Aktualności
Zakończenie roku szkolnego
- 22.06.2026
Oto harmonogram uroczystości:
25 VI (czwartek) - godz. 17:00 - klasy 8
26 VI (piątek) - godz. 11:30 - klasy 6-7
Obydwie uroczystości odbędą się w sali gimnastycznej.
Grafika w nagłówku: SignUpGenius
- Zakończenie roku szkolnego: Czytaj więcej
Gratulacje dla uczniów 6a (gr. II)
- 19.06.2026
Tekst i zdjęcie: Agnieszka Kanabus
Serdecznie gratuluję uczniom klasy 6a, grupy drugiej, wspaniałego przygotowania i zaprezentowania przedstawień Three Little Pigs oraz Cinderella w języku angielskim. Wasza praca, zaangażowanie i odwaga sceniczna zasługują na ogromne uznanie. Z wielką swobodą posługiwaliście się językiem angielskim, a Wasze role były pełne energii, humoru i kreatywności.
- Gratulacje dla uczniów 6a (gr. II): Czytaj więcej
STEAMowa przygoda trwa!
- 17.06.2026
Tekst i zdjęcia: Beata Siwiec
Dziś uczniowie klas 1b, 2c i 3c uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez klubowiczów KMO Szaleni Chemicy w ramach innowacji „STEAMowa przygoda z eksperymentami”.
Podczas zajęć młodzi odkrywcy samodzielnie wykonali papierowe bączki, tworzyli kolorowe slime’y oraz poznawali właściwości przewodzącej prąd ciastoliny. Uczniowie mieli także okazję obserwować niezwykłe zjawisko anamorfozy z wykorzystaniem zwierciadła wypukłego, przekonując się, jak fascynujący może być świat nauki.
- STEAMowa przygoda trwa!: Czytaj więcej
Pachnące eksperymenty KMO
- 17.06.2026
Tekst i zdjęcia: Beata Siwiec
Podczas ostatnich zajęć Klubu Młodego Odkrywcy „Szaleni Chemicy” uczniowie mieli okazję połączyć naukę z kreatywnością, tworząc własne świeczki sojowe.
Klubowicze poznali właściwości wosku sojowego oraz etapy powstawania świec – od przygotowania materiałów, przez dobór zapachów, aż po zalewanie form. Każdy uczestnik wykonał swoją unikalną świeczkę, rozwijając przy tym zdolności manualne i odkrywając praktyczne zastosowania wiedzy z zakresu chemii.
- Pachnące eksperymenty KMO: Czytaj więcej
Młodzi odkrywcy eksperymentują
- 17.06.2026
Tekst i zdjęcia: Beata Siwiec
11 czerwca uczniowie klas 1a, 2b i 3a uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez klubowiczów KMO Szaleni Chemicy w ramach innowacji „STEAMowa przygoda z eksperymentami”.
Podczas zajęć młodsi uczniowie wykonywali ciekawe doświadczenia i obserwowali fascynujące zjawiska przyrodnicze. Warsztaty były okazją do nauki poprzez działanie, rozwijania ciekawości świata oraz poznawania nauki w atrakcyjny i angażujący sposób.
- Młodzi odkrywcy eksperymentują: Czytaj więcej
Sukces uczennicy klasy 8c
- 15.06.2026
11 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów organizowanych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Gratulujemy Lidii, uczennicy klasy 8c, tegorocznej laureatce Konkursu Języka Hiszpańskiego!
- Sukces uczennicy klasy 8c: Czytaj więcej
Gala finałowa konkursów
- 11.06.2026
Zjdęcia: Anna Stańczak-Suchocka
W środę 10 czerwca na Tynieckiej mieliśmy przyjemność gościć galę finałową konkursów organizowanych przez naszą szkołę. Były to:
- III edycja matematyczno-chemiczno-fizycznego konkursu "Młody Inżynier" o zasięgu warszawskim,
- II edycja konkursu fotograficzno- plasty
- Gala finałowa konkursów: Czytaj więcej

Konkurs "Mój wymarzony ogród"
- 10.06.2026
Z radością informujemy, że dzielnicowy konkurs fotograficzno-plastyczny „Mój wymarzony ogród” został rozstrzygnięty!Jury miało niezwykle trudne zadanie, ponieważ przysłaliście mnóstwo przepięknych, kolorowych i pełnych pasji prac. Wasza kreatywność oraz wrażliwość na piękno przyrody przerosły nasze najśmielsze oczekiwania.
- Konkurs "Mój wymarzony ogród": Czytaj więcej
Projekt ArtBook
- 09.06.2026
Tekst i zdjęcia: Agnieszka Kanabus
Uczniowie klas ósmych (grupa druga) rozpoczęli niezwykle inspirującą współpracę z Galerią Artystyczną 81 Stopni, realizując wspólny projekt ArtBook. To wyjątkowe przedsięwzięcie łączy sztukę, kreatywność i język angielski – uczniowie tworzą własne, autorskie książki artystyczne, w których łączą ilustracje i teksty literackie.
- Projekt ArtBook: Czytaj więcej
Zróbmy zdrowe śniadanie
- 01.06.2026
Tekst i zdjęcia: Agnieszka Kanabus
Uczniowie klasy 7a, grupa druga, zrealizowali wyjątkowy projekt kulinarny w języku angielskim „Zróbmy sobie zdrowe śniadanie”. Podczas zajęć przygotowali własnoręcznie wiele pysznych i wartościowych potraw: greckie tzatzyki, aromatyczne ciasto z pomarańczami, naleśniki z syropem klonowym i bananami, kruche ciasteczka serowe oraz kolorowe, zdrowe kanapki.
- Zróbmy zdrowe śniadanie: Czytaj więcej
Fascynujący świat temperatur
- 01.06.2026
Tekst i zdjęcia: Beata Siwiec
22 maja nasi uczniowie uczestniczyli w wykładzie „Własności ciał w niskich temperaturach”, który odbył się w Instytucie Fizyki PAN.
Podczas spotkania uczniowie mieli okazję nie tylko poszerzyć swoją wiedzę z zakresu fizyki, ale również aktywnie uczestniczyć w licznych doświadczeniach prezentujących niezwykłe właściwości materii w bardzo niskich temperaturach. Efektowne eksperymenty wzbudziły duże zainteresowanie i pozwoliły lepiej zrozumieć omawiane zjawiska.
- Fascynujący świat temperatur: Czytaj więcej
Warsztaty "Optyka i mieszaniny"
- 01.06.2026
Tekst i zdjęcia: Beata Siwiec
25 maja uczniowie klas 7c i 8d uczestniczyli w warsztatach fizyczno-chemicznych „Optyka i mieszaniny” w pracowni przyrodniczej WCIES.
Podczas zajęć uczniowie wykonywali doświadczenia związane z właściwościami światła, barwami oraz różnymi rodzajami mieszanin. Warsztaty były doskonałą okazją do nauki poprzez eksperymentowanie, obserwację i samodzielne odkrywanie zjawisk fizycznych oraz chemicznych.
- Warsztaty "Optyka i mieszaniny": Czytaj więcej
Piknik na Kazimierzowskiej
- 30.05.2026
W sobotę 30 maja na placu zabaw SP157 przy ul. Kazimierzowskiej 16 odbył się doroczny Piknik Rodzinny.
Przybyłym dzieciom i młodzieży liczne atrakcje zapewnili pełni zaangażowania rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły.
- Piknik na Kazimierzowskiej: Czytaj więcej
Prace uczennic na wystawie SCEK
- 30.05.2026
Uczennica klasy 8b, Małgorzata, została laureatką konkursu "Promocja Talentów" organizowanego przez Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej, a Alicja (2c), Sylwia (7a) i Magda (7a) zostały wyróżnione w tym konkursie udziałem w wystawie w siedzibie SCEK przy ulicy Jezuickiej 4.
Ponadto nauczycielka plastyki w SP157, pani Jolanta Przytuła-Nowak jest jedną z trzech warszawskich nauczycielek wyróżnionych dyplomem przez Jury konkursu.
- Prace uczennic na wystawie SCEK: Czytaj więcej
Kolorowy Dzień Dziecka 2026
- 28.05.2026
Tekst: UM Warszawa
W niedzielę 31 maja Ośrodek Sportu i Rekreacji Mokotów przy ul. Niegocińskiej 2 zaprasza na Kolorowy Dzień Dziecka.
W programie m.in.:
- Dmuchańce,
- Malowanie twarzy,
- Tatuaże wodne
- Bezpłatna wata cukrowa,
- Bezpłatny popcorn,
- Festiwal kolorów
- Występy na scenie (m.in. występ
- Kolorowy Dzień Dziecka 2026: Czytaj więcej
Instalacja artystyczna
- 26.05.2026
Tekst i zdjęcia: Agnieszka Kanabus
Prezentujemy artystyczną instalację „Fruit and Vegetables”, stworzoną przez uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycielki plastyki, pani Jolanty Przytuły‑Nowak. Inspiracją do powstania pracy była wystawa w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, która zachęciła młodzież do twórczych eksperymentów i odważnego łączenia form.
- Instalacja artystyczna: Czytaj więcej
Zapraszamy na Piknik Rodzinny!
- 25.05.2026
W najbliższą sobotę, 30 maja, w godz. 11.00-15.00, zapraszamy na Piknik Rodzinny!
W tym roku Piknik odbędzie się na terenie boiska budynku SP157 przy ul. Kazimierzowskiej 16.
W programie:
- animacje, konkursy i zabawy
- warsztaty kreatywne
- strefa gastronomiczna
- loteria fantowa
Zapraszamy!
- Zapraszamy na Piknik Rodzinny!: Czytaj więcej
Warsztaty chemiczne WCIES
- 25.05.2026
Tekst i zdjęcia: Beata Siwiec
„Między białkiem a enzymem” – pod takim hasłem odbyły się warsztaty doświadczalne w pracowni przyrodniczej WCIES, w których uczestniczyły uczennice klas ósmych.
Podczas zajęć uczestniczki miały okazję samodzielnie wykonywać doświadczenia, poznawać właściwości białek i enzymów oraz odkrywać, jak ważną rolę pełnią one w organizmach żywych. To była świetna okazja do nauki poprzez działanie i rozwijania naukowych pasji.
- Warsztaty chemiczne WCIES: Czytaj więcej
Emulsje pod lupą
- 25.05.2026
Tekst i zdjęcia: Beata Siwiec
Podczas piątkowych zajęć KMO Szaleni Chemicy uczniowie poznawali tajemnice emulsji – mieszanin substancji, które na co dzień nie chcą się ze sobą łączyć. Klubowicze samodzielnie tworzyli emulsje, obserwowali ich właściwości oraz dowiedzieli się, gdzie spotykamy je w życiu codziennym, m.in. w kremach i kosmetykach.
- Emulsje pod lupą: Czytaj więcej
Twórcze warsztaty klasy 7c
- 25.05.2026
Tekst i zdjęcia: Beata Siwiec
21 maja uczniowie klasy 7c uczestniczyli w warsztatach artystycznych „Rzeźba – arteterapia”. Zajęcia były okazją do rozwijania kreatywności, wyobraźni oraz wyrażania emocji poprzez działania plastyczne.
Podczas warsztatów uczniowie tworzyli własne prace rzeźbiarskie, doskonaląc zdolności manualne i odkrywając, jak sztuka może wspierać relaks oraz dobrą atmosferę w grupie. Spotkanie przebiegało w twórczej i pełnej zaangażowania atmosferze.
- Twórcze warsztaty klasy 7c: Czytaj więcej
Podziękowania od Muzeum POLIN
- 21.05.2026
Tekst: Agnieszka Kanabus
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN przekazało podziękowania uczniom naszej szkoły za czynny udział w akcji „Żonkile”, upamiętniającej wybuch powstania w getcie warszawskim.
Jesteśmy dumni z zaangażowania naszych uczniów, którzy poprzez udział w tej inicatywie oddali hołd bohaterom oraz przyczynili się do pielęgnowania pamięci o ważnych wydarzeniach historycznych.
- Podziękowania od Muzeum POLIN: Czytaj więcej
Jedyna taka na Mokotowie!
18 lat doświadczeń w nauczaniu dwujęzycznym! Skoncentrowani na kompetencjach językowych, społecznych i praktycznym zastosowaniu wiedzy, wykorzystujemy pracę projektową, jesteśmy otwarci na wyzwania nowoczesnej rzeczywistości.