Ersamus+ - przygoda życia!
Weź udział w programie Erasmus+ - naprawdę warto!
O programie Erasmus+
Erasmus + to unijny program edukacyjny stworzony z myślą o umożliwianiu mobilności edukacyjnej, wymianie dobrych praktyk, doświadczeń, współpracy europejskich szkół i uczelni.
Koordynatorem każdego projektu jest szkoła europejska, która wymyśla temat i zaprasza innych do współpracy.
Projekt rozpoczyna się od przygotowani go przez grupy nauczycieli szkół współpracujących – daje to naszym nauczycielom niepowtarzalną możliwość zapoznania się z metodami nauczania, a także stosowanymi narzędziami przez nauczycieli w innych krajach, sposobami prowadzenia przez nich zajęć, co zawsze jest inspiracją do przeniesienia sprawdzonych i atrakcyjnych pomysłów na grunt naszej Szkoły.
W ramach takiego projektu uczniowie, pod opieką zespołu nauczycieli, wykonują zadania. Autorzy najlepszych prac są nagradzani udziałem w wyjazdach międzynarodowych na spotkania uczniów ze wszystkich szkół partnerskich.
W roku szkolnym 2019/20 odbyło się u nas 5 takich wyjazdów: do Portugalii, Grecji, Finlandii, Włoch i Turcji. Nasza szkoła tylko w tym roku dwukrotnie gościła uczniów i nauczycieli z krajów partnerskich.
Po co nam to - czyli o wielkiej erasmusowej przygodzie
O Erasmusie uczniowie marzą z wielu powodów:
- pozwala zdobyć wiedzę i doświadczenie w wielu dziedzinach
- poszerza horyzonty
- doskonali umiejętności językowe
- zwiększa szanse na rynku pracy
(... ale to w przyszłości, a póki co...)
- ... pozwala przeżyć niesamowitą przygodę życia.
Erasmus+ - bo mamy doświadczenie
Nasza szkolna tradycja programów Erasmus + sięga 2002 roku i pierwszej współpracy szkół europejskich, wtedy jeszcze pod nazwą Comenius. Realizowaliśmy wówczas program Rower jako środek transportu publicznego we współpracy z Hiszpanią, Włochami, Czechami.
Od 2016 roku realizujemy Europejskie Programy Wymiany Szkół Erasmus+, dzięki którym uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania, poszerzać wiedzę i szlifować znajomość języka angielskiego - SPRAWDŹ
O poszczególnych projektach Erasmusa można poczytać TUTAJ