Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki - projekty
Nauczyciele chemii organizują zajęcia obejmujące doświadczenia oraz pokazujące praktyczne zastosowania nauki chemii zdobytej na lekcjach w szkole- KMO Szaleni Chemicy (CNK)
- Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki - projekty
- Wydział Fizyki UW - Pracownia Fizyczna
- Lekcje chemii i biologii w OEIiZK
- Laboratorium BIOCEN
- Plan stałych zajęć dodatkowych
- Spotkania teatralne
- Spotkania z historią
- WOS w praktyce - czyli ekonomia i polityka
- Lekcje muzealne
- Kultura i sztuka
- Spotkania z kulturami świata
Odwrócona Klasa - włączenie uczniów w kreowanie procesu kształcenia
Wraz z Warszawską Wyższą Szkołą Informatyki (WWSI) realizujemy projekt, w ramach którego założono podniesienie komptetencji uzdolnionych uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w zakresie:
- wiedzy matematyczno-przyrodniczej w korelacji z ICT
- rozwiązywania złożonych problemów
- pracy zespołowej w kontekście środowiska pracy
Ponadto projekt zakłada rozbudzenie u uczestników ciekawości poznawczej, stymulowanie rozwoju intelektualnego i społecznego, m.in. poprzez zapoznanie ich ze środowiskiem akademickim jako miejscem naukowego oglądu rzeczywistości.
Klub Młodych Naukowców - zajęcia na Uczelni
Szkoła uczestniczy w II edycji Klubów Młodych Naukowców w grupie "Informatyka-Fizyka".
Tematyka zajęć jest interdyscyplinarna (korelacja informatyki z fizyką). Zajęcia mają charakter praktyczny i prowadzone sa w pracowni uczelnianej przez zespół dwóch nauczycieli - nauczyciela ze szkoły (Jadwiga Jarmuła - fizyka) oraz wykładowcę akademickiego (Mariusz Piwowarski - informatyka).
Zajęcia prowadzone są w siedzibie WWSI przy ul. Lewartowskiego 17 w Warszawie w poniedziałki w godz. 16.15 - 17.45/18.45.
Poniżej można zapoznać się z harmonogramem i programem zajęć realizowanych przez naszą Szkołę:
Klub_Mlodych_Naukowcow_plan_gr_III_MPiwowar_fizyka-inf_2019-2020.pdf
Interdyscyplinarne zajęcia pozalekcyjne w Szkole
Jesteśmy jedną z 10 szkół (podstawowych i ponadpodstawowych) z województwa mazowieckiego zaproszonych do współpracy w programie.
Program przewiduje realizację 40 godzin zajęć pozalekcyjnych z zakresu korelacji przedmiotów informatyka-fizyka. Zajęcia prowadzone są jednocześnie przez duet nauczycieli - informatyka (Ewa Kowalczyk) i fizyka (Jadwiga Jarmuła) tak aby ukazać wzajemne powiązania pomiędzy przedmiotami oraz wskazać uczniom możliwość wykorzystania TIK (technologie informatyczno-komunikacyjne) w nauczaniu przedmiotów ścisłych.
Zajęcia prowadzone są według autorskiego scenariusza przygotowanego przez nauczycieli. Uczniowie biorą również udział 6-godzinnych warsztatach z zakresu metod efektywnego uczenia się ze szczególnym zwróceniem uwagi na wykorzystanie zasobów dostępnych w sieci. W ciągu roku szkolnego uczniom udostęnianych jest 20 wykładów prowadzonych w siedzibie uczelni.
Poniżej przedstawiamy harmonogram zajęć realizowanych w naszej Szkole:
Odwrocona_klasa_Harmonogram_zajec_informatyka-fizyka_2019-2020.pdf