• UWGA KONKURS BIBLIOTECZNY!

• 22.04.2020 16:46
        • DZIEŃ DOBRY!

Serdecznie zachęcamy uczennice i uczniów do pisania i wysyłania nam ciekawych własnych utworów literackich (mile widziana własna poezja) o dowolnej tematyce, z właściwą cenzurą.
            Najciekawsze prace przedstawimy w na naszych stronach w specjalnym kąciku i oczywiście nagrodzimy!

Prosimy o przesyłanie własnych utworów literackich do Pana Rafała Sendyki lub Pani Joli Benedykczak z biblioteki do końca kwietnia 2020 roku.
            Serdecznie zachęcamy i czekamy na ciekawe utwory przyszłych poetek i poetów!

• Zajęcia online

• 21.04.2020 12:38
        • Serdecznie zapraszamy uczniów klas 7 i 8 do udziału w zajęciach online organizowanych przez studentów ponad 20 uczelni, głównie Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Jagiellońskiego.

• Komunikat do Rodziców

• 15.04.2020 14:49
        • Szanowni Rodzice i Opiekunowie!  Drodzy Uczniowie!
          Minister Edukacji Narodowej zdecydował o przedłużeniu do 26 kwietnia 2020 r. terminu organizowania nauki w szkołach w formie zdalnej.
        • Rekrutacja tuż, tuż - najnowsze informacje

• 07.05.2020 12:07
        • W związku ze zbliżającym się terminem rozpoczęcia rekrutacji do klas siódmych dwujęzycznych, informujemy, że na dzień dzisiejszy Harmonogram rekrutacji nie zmienił się.

W poniedziałek, 18 maja br. pod adresem www.podstawowe2jezyczne.edukacja.warszawa.pl  udostępniona będzie oferta warszawskich publicznych szkół podstawowych z oddziałami dwujęzycznymi.

Od poniedziałku, 25 maja będzie można wypełnić elektronicznie wniosek w systemie. Loginem do rejestracji wniosku jest PESEL kandydata.

Wnioski należy dostarczyć do
          3 czerwca do godz. 15.00.

UWAGA: w związku z sytuacją epidemiczną w kraju w celu złożenia podpisanego przez rodziców/opiekunów prawnych wniosku będzie można skorzystać z dwóch sposobów:

1. Wysłanie skanu wniosku i pozostałych dokumentów drogą mailową na adres szkoły pierwszego wyboru. Adresy mailowe i numery telefonów szkół  można znaleźć na stronach szkół, w systemie lub na stronie Biura Edukacji www.edukacja.warszawa.pl W zakładce Edukacja warszawska/ szkoły i placówki publiczne w zestawieniu w pliku excel.

2. Dostarczenie dokumentów w wersji papierowej do szkoły pierwszego wyboru. W szkołach zachowane będą zaostrzone reguły sanitarne: płyn do dezynfekcji rąk,  ograniczony kontakt z pracownikami (w części szkół znajdują się specjalne pojemniki do pozostawienia korespondencji papierowej), zachowanie odpowiedniego - 2 metrowego dystansu między obecnymi w budynku. Ewentualne konsultacje udzielane są wyłącznie telefonicznie i mailowo.

Czy i ewentualnie kiedy odbędzie się sprawdzian kompetencji językowych? - na te pytania na razie nie ma odpowiedzi.

Biuro Edukacji wysłało odpowiednie zapytanie do MEN i wszyscy czekamy na decyzję ministra.

Jak tylko otrzymamy informacje z Biura Edukacji, niezwłocznie je Państwu  przekażemy. Pełny harmonogram dostępny na stronie naszej szkoły i Biura Edukacji

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 157

• MAZOWIECKA POLICJA APELUJE!

• 03.04.2020 00:20
        • SZANOWNI RODZICE I OPIEKUNOWIE!

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!
          Od 1 kwietnia do odwołania, osoby do 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki dorosłego opiekuna.
          Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego, usprawiedliwia obecność dzieci i młodzieży na ulicach i innych miejscach publicznych.
          Wprowadzony został obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi, który dotyczy także rodzin i bliskich.
          Wyłączeni z tego obowiązku będą:
          - rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),
          - a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.