• Warsztaty szkolnych wolontariuszy

• 17.01.2023 16:48
      • Tekst: Jolanta Benedykczak
      • Grupa szkolnych wolontariuszy spotkała się w naszej szkole na warsztatach, które poprowadził pan Mateusz Konieczny, socjolog i trener umiejętności społecznych.

W czasie spotkania pan Konieczny mówił o motywacjach, którymi kierują się wolontariusze. Akcentował ważną rolę korzyści, które uzyskujemy pomagając innym. W pracy zespołowej uczniowie omawiali definicję wolontariatu, charakterystykę wolontariusza pod względem cech osobowościowych, sposoby i miejsca działania dobroczynnego. Warsztaty były okazją do zapoznania uczniów z ideą wolontariatu, zainspirowania ich do działań na rzecz innych ludzi oraz doskonalenia współpracy.

Warsztaty były interesującym i pouczającym spotkaniem wolontariuszy. Wzbudziły spore zainteresowanie uczestników, poruszyły emocje. Pokazały, w jaki sposób młodzież może podjąć razem współpracę i jak wspólnie można sobie pomagać. Pan Mateusz przypomniał, jak istotne jest bycie dla innych – zarówno to bezinteresowne, jak i to ze świadomością własnych korzyści, ale zawsze ukierunkowane na dobro drugiego człowieka.

Dzięki świetnie przygotowanemu Prowadzącemu oraz zaangażowaniu Wolontariuszy, zdobyliśmy dużo nowej wiedzy.

Dziękujemy panu Mateuszowi za super przeprowadzone i bardzo ciekawe spotkanie, które wpłynęło na nas bardzo kreatywnie i natchnęło do wykorzystania nowo zdobytej wiedzy.

A Wolontariuszkom i Wolontariuszom dziękujemy za obecność!