• Witamy w Projekcie "Szkoła"

• W nowym roku szkolnym Biuro Edukacji m.st. Warszawy zaprasza do włączenia się w II edycję „Projektu: Szkoła” - inicjatywy przygotowanej dla uczniów i uczennic warszawskich szkół podstawowych, w ciągu której poznają czym jest przestrzeń edukacyjna, jak mogą ją kształtować i w jaki sposób rozmawiać o niej z rówieśnikami, nauczycielami i dyrekcją. Do tego będą mieli okazję zaprojektować kilka pomieszczeń w szkole za pomocą ​kreatora 3D​!

Projekt jest realizowany przez Fundację Wspierania Edukacji Wspierania Edukacji i Rozwoju przy współpracy GD Events ​w ramach dotacji na realizację zadania publicznego w zakresie nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania w latach 2019 – 2020 „Młodzi warszawiacy zmieniają swoje miasto”.

Szkoła to przestrzeń edukacji i partycypacji. W tym miejscu otwartość na potrzeby uczniów niezbędna jest zarówno na poziomie dydaktycznym, jak i decyzyjnym. Wyłącznie wtedy środowisko szkolne będzie przestrzenią wspólną, z której w pełni może korzystać młodzież, grono pedagogiczne i rodzice. Realizując ideę ​współdecydowania dajemy możliwość oddziaływania na kształt tej przestrzeni. Łączymy wiedzę i umiejętności w odpowiedzi na potrzeby społeczności szkolnej.

Projekt: Szkoła to gra edukacyjna dla uczniów i uczennic warszawskich szkół podstawowych​. Do udziału w projekcie zachęcamy szkoły, które już wprowadziły w programie nauczania elementy związane z edukacją architektoniczną, jak i te, które dopiero chcą rozpocząć działania w tym zakresie. Do gry mogą zgłosić się również szkoły, które brały udział w pilotażowej edycji programu.

W II edycji projektu pojawiły się ​nowe zadania do realizacji przez grupy uczniowskie, wydłużony został czas przeznaczony na każde wyzwani​e, ​zostały wprowadzone zmiany w kreatorze 3D i bliższa współpraca z mentorem!

Chęć uczestnictwa w programie prosimy zgłaszać za pośrednictwem adresu e-mailowego: antonina.debska@innowatorium.org​, wysyłając dane szkoły oraz dane kontaktowe opiekuna-nauczyciela (imię, nazwisko, telefon oraz e-mail) lub poprzez ​formularz zgłoszeniowy​: ​https://forms.gle/aXu7uUxjtNYRCgVA9​.

Co będzie działo się w szkole w ramach programu?

• opiekun-nauczyciel przeprowadzi wraz z mentorem programu lekcję otwierającą i          skompletuje ​grupę projektową wg wskazówek zawartych w scenariuszu        wprowadzającym;
          • grupa uczniów i uczennic przez ​10 kolejnych tygodni będzie realizować zadania w grze polegające na projektowaniu przestrzeni szkoły (jedna sala lekcyjna i korytarz) w kreatorze 3D oraz zbieraniu opinii rówieśników i kadry pedagogicznej o przestrzeni edukacyjnej;
          • najlepsze grupy uczniowskie zostaną zaproszone na ​konferencję kończącą podczas której będą mogli przedstawić swoje pomysły osobom odpowiedzialnym w mieście za edukację i architekturę.

Regulamin “Projektu: Szkoła”.
          Szkoła to przestrzeń edukacji i współdecydowania. Dołącz do Projektu: Szkoła i wspólniezuczniamiiuczennicamizaprojektujswojąwymarzonąprzestrzeń do nauki i wypoczynku.

Zaprojektuj z nami szkołę od nowa!